MMA PLKSWLegendy odchodzą na emeryturę! W sobotę nie tylko ”Spider” zawiesił rękawice na kołku!

Legendy odchodzą na emeryturę! W sobotę nie tylko ”Spider” zawiesił rękawice na kołku!

Foto: KSW/sherdog.com

W sobotę nie tylko Anderson Silva (34-11) postanowił zakończyć karierę. Na sportową emeryturę odchodzi również Krzysztof Kułak (31-18-1). ”Model” to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w naszym kraju.

”Spider” w Las Vegas doznał trzeciej przegranej z rzędu. Były mistrz UFC nie wyglądał źle w starciu z młodszym Uriahem Hallem (16-9). Wydawało się, że Anderson może triumfować w swoim ostatnim pojedynku w UFC. Chwila nieuwagi i boom! Ostatecznie Jamajczyk w czwartej odsłonie zakończył walkę przed czasem.

Krzysztof Kułak kończy karierę!

Krzysztof Kułak wystąpił na sobotniej gali Unii Sportów Walki M w Białymstoku. 39-latek w pojedynku grapplingowym pokonał na punkty Miłosza Staśkiewicza. Po tym występie Kułak ogłosił zakończenie barwnej kariery. 

Krzysztof Kułak (31-18-1) w rozmowie z portalem Sporty Walki. ORG skomentował ostatni występ. Wojownik z Częstochowy jest zadowolony ze swojej przygody w MMA, bo jak podkreśla walczył na całym świecie.

Kolejne walki w różnych organizacjach (Stany Zjednoczone Celtic Gladiator, PLMMA, Unia Sportów Walki w Białymstoku), więc ja się troszeczkę pobiłem na całym świecie. Powiem tak, peselu się nie oszuka. Człowiek robi co może, żeby nadążyć za tymi młodymi wilkami. Chciałem zrobić to godnie. Tutaj do Białegostoku przyjeżdżam praktycznie od 2003 roku, gdzie pierwszą walkę stoczył mój wychowanek. Myślę, że było dobrze. Teraz trzeba poprawić koronę i iść do przodu. Wymarzyłem sobie, żeby zakończyć karierę zwycięstwem. Tak czy owak te sporty walki są wymagające i nie da się tego oszukać. Myślę, że już wystarczy (…) Przyjechałem tu dla syna żeby pokazać mu, że tata jeszcze potrafi. Wykonałem dobrze plan taktyczny, walkę wygrałem i tyle. Jestem człowiekiem honoru, tylko krowa nie zmienia zdania, ale na dzień dzisiejszy to jest koniec w sportach walki zawodowych.   

”Model” jest bezdyskusyjnie legendą polskiego MMA. Na długo zapamiętamy jego występy w organizacji KSW, gdzie sięgał po pas mistrzowski.

39-latek liczył, że zakończy karierę zwycięstwem. Kułak trzy ostatnie walki w MMA przegrał – wszystkie przed czasem. Polak nie stronił od wyzwań! Jeszcze w 2018 roku mierzył się z Sidney’em Outlawem (obecnym zawodnikiem organizacji Bellator) czy w poprzednim roku z Chistianem Aguilerą, który szykuje się do następnej potyczki w UFC.

Zobacz także:

Mocne słowa Borowskiego przed starciem z Trybsonem! Jak typujecie?

Ostre deklaracje Łukasza Borowskiego przed walką z Pawłem Trybałą. Do pojedynku dojdzie pod koniec listopada na gali FEN

Szpilka i Saleta krytykuje komentatorów TVP Sport! Sprawiedliwie?

Artur Szpilka i Przemysław Saleta za pośrednictwem mediów społecznościowych mocno skrytykowali komentatorów TVP Sport. Były mistrz Europy kategorii ciężkiej w boksie stwierdził nawet, że komentatorzy…