MMA PLKhabib NurmagomedovLegenda Rosyjskiego MMA komentuje słowa Khabiba: Jeśli zaczniemy szukać usprawiedliwień takich mordów…

Legenda Rosyjskiego MMA komentuje słowa Khabiba: Jeśli zaczniemy szukać usprawiedliwień takich mordów…

Foto: sherdog.com

Emmanuel Macron prezydent Francji zapowiedział walkę z radykalnym islamem! Na to w mocnych słowach odpowiedział wielki mistrz Khabib Nurmagomedov (29-0), który po ostatniej walce postanowił zakończyć karierę. Wpis Dagestańczyka wywołał kontrowersje, a swoje zdanie wyraziła legenda rosyjskiego MMA – Alexander Shlemenko (60-13).

”Storma” już w tym momencie możemy nazwać wielkim weteranem nie tylko ze względu na rekord zawodowy. Shlemenko walczył na całym świecie. Stany Zjednoczone, Japonia czy Czechach. 36-latek wrócił na odpowiednie tory po ostatniej dość zaskakującej przegranej. Shlemenko przed własną publicznością już pod koniec pierwszej odsłony poddał Davida Brancha, który jest świeżo po zwolnieniu z UFC.

Shlemenko o słowach Khabiba: Popularność powoduje, że musisz być odpowiedzialny za swoje słowa!

Francja zmaga się nie tylko z epidemią koronawirusa. Kraj żyje ostatni głośnymi zabójstwami popełnionymi przez muzułmanów. Po ostatnich dwóch zajściach Emmanuel Macron zapowiedział walkę z radykalnym islamem.

Słowa prezydenta poruszyły Khabiba Nurmagomedova (29-0). Wszyscy mogli być zaskoczeni tak mocnym wpisem Dagestańczyka.

Niech Wszechmogący oszpeci twarz tego człowieka i wszystkich jego wyznawców, którzy pod hasłem wolności słowa obrażają uczucia ponad półtora miliarda muzułmanów na całym świecie. Niech Wszechmocny upokorzy ich w tym życiu i w życiu następnym. Allah jest szybki w kalkulacji i przekonasz się o tym. Jesteśmy muzułmanami, kochamy naszego proroka Mahometa bardziej niż nasze matki, ojców, dzieci, żony i wszystkie inne osoby bliskie naszemu sercu. Uwierz mi, te prowokacje się zemszczą, koniec zawsze należy do bogobojnych.

Na portalu Championat.com pojawił się komentarz od doświadczonego Alexandra Shlemenki (60-13), który postanowił popatrzeć na to z dwóch stron. Rosjanin podkreśla, że Khabib musi czuć odpowiedzialność za swoje słowa wiedząc ilu ma fanów na całym świecie. 

Popularność powoduje oczywiście, że musisz być odpowiedzialnym za swoje słowa. Jeśli chodzi o Khabiba, to nie przypominam sobie żadnych ostrych oświadczeń z jego strony. To ostatnie moim zdaniem było przemyślane. Khabib jest reprezentantem religii muzułmanów. Karykatury są obraźliwe, więc tego rodzaju wpis był naturalny. Autorzy karykatur raczej nie powinni liczyć na podziękowania. Jednocześnie jednak nie zapominajmy, że Francja jest krajem świeckim. Mają swój sposób na życie. Przywiązują tam wielką wagę do wolności słowa. Uważam, że prowokacyjne akcje wobec wierzących oraz odcinanie autorom głów w odpowiedzi zasługują na potępienie. Jeśli zaczniemy szukać usprawiedliwień takich mordów, do niczego dobrego nie doprowadzimy. Jestem przekonany, że tę całą sytuację dałoby się rozwiązać w cywilizowany sposób, bez przelewania krwi.

Zobacz także:

Jan Błachowicz komentuje zestawienie z Adesanyą! Jak wy to widzicie?

Jan Błachowicz wypowiedział się o potencjalnej walce z Israelem Adesanyą. Polak przekonuje, że to nie jest tak…

Karolina Kowalkiewicz dostawała groźby! Do czego to prowadzi?

Karolina Kowalkiewicz popiera protesty kobiet. Polka zdradziła, że po tym wpisie dostała wiele gróźb. Zobaczcie sami