MMA PLArchiwumBoksLaura Grzyb obroniła tytuł mistrzyni Europy! Polka zdominowała Brytyjkę!

Laura Grzyb obroniła tytuł mistrzyni Europy! Polka zdominowała Brytyjkę!

Laura Grzyb (10-0, 3 KO) wystąpiła w main evencie gali Knockout Boxing Night 30 w Jastrzębiu-Zdroju. Polka po raz pierwszy obroniła tytuł mistrzyni Europy wagi koguciej. Polka pewnie jednogłośną decyzją sędziów po 10 rundach pokonała Stevi Levy (9-2, 0 KO).

Grzyb

27-latka w poprzednim roku wrócił po przerwie i prezentowała się z naprawdę dobrej strony. Grzyb po pełnym dystansie pewnie jednogłośną decyzją sędziów pokonała Vanese Caballero i Marian Herrerie z Hiszpanii oraz Martine Vallieres Bisson z Kanady.

Grzyb tytuł zdobyła na gali w Rzeszowie, gdy miała naprawdę ciężką walkę. Polka po całym dystansie wygrała z twardą i mocną włoszką – Marią Cecchi.  Komentatorzy byli zgodni – ostatnie rundy zdecydowały kto wygra. 

30-latka stoczy swoją drugą walkę poza Wielką Brytanią. Stevi w poprzednim roku walczyła w Hiszpanii, gdzie doznała pierwszej zawodowej przegranej. Stevi musiała uznać wyższość Jorgeliny Guanini. Od tego czasu Levy odnotowała cztery zwycięstwa. Grzyb będzie drugą zawodniczką o dodatnim bilansie w karierze Brytyjki.

Grzyb obroniła tytuł!

Polka od samego kontrolowała walkę i nie zamierzała dać większej okazji Brytyjce. Grzyb wygrywała rundę za rundą. Stevi w pewnych momentach ruszała z uderzeniami, ale nie było większego pomysłu czym może odwrócić losy pojedynku.

W siódmej rundzie Laura mocno trafiła rywalkę i wydawało się, że zaraz może będzie szukać nawet skończenia. W dziewiątej i dziesiątej rundzie Levy przyśpieszyła, ale przy tym zostawiła sporo kondycji. Walka pewnie wygrana przez Laurę.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis