MMA PLRIZIN FFKyoji Horiguchi z efektownym zwycięstwem na RIZIN.38 (WYNIKI) (WIDEO)

Kyoji Horiguchi z efektownym zwycięstwem na RIZIN.38 (WYNIKI) (WIDEO)

Udany powrót do organizacji RIZIN zanotował Kyoji Horiguchi. Posiadacz pasa mistrzowskiego w kategorii koguciej pokonał na RIZIN.38 Yuto “Kintaro” Hokamurę w superfajcie. Gala była drugą częścią łączonego eventu z Super RIZIN, na którym wystąpił Floyd Mayweather jr. Poza tym wystąpili m.in. Seika Izawa, Ayaka Hamasaki, Luiz Gustavo, Hiromasa Ougikubo czy Soo Chul Kim.

O SUPER RIZIN Z FLOYDEM MAYWEATHEREM PISALIŚMY TUTAJ

Horiguchi nie miał łatwego wejścia, bowiem rywal był bardzo czujny i nie chciał atakować go za wszelką cenę, tylko czekał na odpowiedni moment. Ten nastąpił jeszcze w pierwszej odsłonie, kiedy Kintaro skontrował kopnięcie lewym prostym.

W drugiej odsłonie jednak Horiguchi popisał się świetnym wejściem w nogi, po którym przeszedł szybko do pełnego dosiadu i zakończył poddaniem trójkątem rękami.

To był udany powrót Japończyka od ponad półtora roku i dwóch porażkach w Bellatorze.

Odbyły się też półfinały GP w wadze superatomowej. W pierwszym z nich Si Woo Park sprawiła niespodziankę, pokonując decyzją Ayakę Hamasaki. Hamasaki sprawiała wrażenie zbyt ostrożnej i nie próbowała zbyt mocno przenosić pojedynku do parteru, gdzie miałaby przewagę. W dodatku w trzeciej rundzie Koreanka zaczęła się rozkręcać i świetnym prostym spowodowała knockdown. Później natomiast usłyszała korzystny dla siebie werdykt sędziowski.

W finale dołączyła do niej urzędująca mistrzyni tej kategorii, Seika Izawa. Poddała ona Anastasiję Swietkowską w drugiej rundzie. Właśnie druga odsłona była świetnym pokazem walki parterowej w wykonaniu Izawy. Trzeba jednak przyznać, że Ukrainka świetnie broniła się przed kolejnymi technikami kończącymi. Dźwignia na łokieć z pleców pod sam koniec drugiej odsłony zakończyła jednak cały pojedynek.

W najciekawiej zapowiadającym się zestawieniu mistrz ROAD FC, Soo Chul Kim powrócił po sześciu latach do RIZIN i od razu wygrał walkę z triumfatorem zeszłorocznego japońskiego GP w wadze koguciej, Hiromasą Ougikubo. Zakończyło się decyzją, ale sam pojedynek stał na bardzo wysokim poziomie. Nie brakowało rewelacyjnych wymian w stójce, ani pokazu walki w parterze.

Przełomowa okazała się druga runda, kiedy niewiele brakowało, aby Koreańczyk zakończył walkę przed czasem.

W konfrontacji w wadze ciężkiej Shoma Shibisai szybko skończył duszeniem kickboksera i fajtera MMA, Callyu Gibrainna.

Chihiro Suzuki natomiast uporał się z kolejnym strikerem. Tym razem padło na Kyohei Hagiwarę. Suzuki jak zwykle zaczął akcję od wymieniania ciosów w stójce, ale wkrótce zaczął przenosić akcję do parteru. Potrafił też zaskoczyć typowo zapaśniczym trikiem, jakim jest suples. W drugiej odsłonie osiągnął pełny dosiad, przeciwnik oddał plecy i skończyło się duszeniem. Hagiwara nadal pracuje nad parterem i widać było pewien postęp jeśli chodzi o przetaczanie rywala, ale tego wieczoru to nadal było za mało.

Drugą część gali otworzyło zestawienie Luiza Gustavo i Juriego Ohary. Brazylijczyk, przez wielu porównywany do Wanderleia Silvy, w pierwszej rundzie pokonał mistrza DEEP przez TKO.

KICKBOXING W PAŹDZIERNIKU, KLATKA W LISTOPADZIE

Nie obyło się także bez ogłoszeń. 6 listopada odbędzie się czwarta gala RIZIN Landmark. Tym razem inna niż poprzednie edycje, bowiem tym razem nie w studio, a w Delphins Arenie w Nagoyi. Wiele wskazuje, więc że będzie to większe wydarzenie. Grafika z jedynym ogłoszonym zestawieniem między Renem Hiramoto a Satoshim Yamasu sugeruje, że event odbędzie się w klatce. Może to być więc bardziej rozwojówka podobna do tych, które wcześniej odbywały się pod serią Trigger.

Parę dni przed RIZIN.38 dołożono kolejną konfrontację na październikowe RIZIN.39 w Fukuoce. Były mistrz WBC i Rajadamnern, Genji Umeno w kickboxingu zmierzy się z Trentem Girdhamem. Australijczyk to fajter MMA, pamiętany w organizacji ze świetnych walk z Naokim Inoue czy Victorem Henrym. Ostatnie występy zawodowe miał w boksie, a ma też doświadczenie profesjonalne w kickboxingu. Nie będzie więc w tej konfrontacji bez szans.

Wyniki gali RIZIN.38 (25 września 2022, Saitama Super Arena, Saitama):
61 kg: Kyoji Horiguchi pok. Yuto “Kintaro” Hokamura przez poddanie 2R (trójkąt rękami)
49 kg: Seika Izawa pok. Anastasiya Svetkivska przez poddanie 2R (dźwignia na łokieć) – półfinał GP
49 kg: Si Woo Park pok. Ayaka Hamasaki przez jednogłośną decyzję – półfinał GP
61 kg: Soo Chul Kim pok. Hiromasa Ougikubo przez jednogłośną decyzję
120 kg: Shoma Shibisai pok. Cally Gibrainn de Oliveira przez poddanie 1R (duszenie zza pleców)
66 kg: Chihiro Suzuki pok. Kyohei Hagiwara przez poddanie 2R (duszenie zza pleców)
71 kg: Luiz Gustavo pok. Juri Ohara przez TKO 1R (ciosy)

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis