MMA PLBoksKuriozalna sytuacja w boksie! Federacja IBF nakazuje obowiązkowe szczepienia!

Kuriozalna sytuacja w boksie! Federacja IBF nakazuje obowiązkowe szczepienia!

To już przesada! Przy walce Teofimo Lopeza (16-0, 12 KO) i Georga Kambososa (19-0, 1 KO) są ciągłe zawirowania i to nie koniec. Tym razem federacja IBF postanowiła wprowadzić obowiązkowe szczepienia przeciwko Covid-19.

24-latek zaskoczył wszystkich podczas ostatniego pojedynku! Lopez potwierdził swój wielki potencjał i talent. Amerykanin w październiku zmierzył się z legendą – Vasylem Lomachenko (15-2, 11 KO). Do walki doszło w Las Vegas. Lopez po dwunastu rundach wygrał jednogłośną decyzją sędziów.

Cały pojedynek możecie zobaczyć poniżej:

Co teraz?

Już w czerwcu miało dojść do walki Teofimo Lopeza (16-0, 12 KO) i Georga Kambososa (19-0, 1 KO), lecz mistrz musiał wycofać się z powodu choroby. Teraz powstaje kolejne zamieszanie, bowiem federacja IBF wprowadza obowiązkowe szczepienia przeciwko Covid-19.

Obaj pięściarze muszą przyjąć szczepionkę do siódmego września, bo w innej sytuacji walka nie dojdzie do skutku. Przypomnijmy, że IBF sankcjonowała walkę tą jako obowiązkową obronę tytułu przez Lopeza.

Wojownik z Australii w ostatnim czasie nie może liczyć na dobrą częstotliwość startów. Kambosos w poprzednim roku stoczył jeden pojedynek na terytorium Wielkiej Brytanii. Niepokonany pięściarz niejednogłośną decyzją sędziów pokonał zawodnika publiczności – Lee Selby’ego.

Zobacz także:

MMA VIP: ”Szczena” bije teścia? Ryszard Dąbrowski staje się coraz większy!

Ryszard Dąbrowski rusza z przygotowaniami do drugiej zawodowej walki. Popularny ”Szczena” z dnia na dzień rośnie. Czyżby Dąbrowski wspomógł się środkami dopingowymi? Co oczywiście nie jest zakazane!

Juras o Mańkowski vs. Parke FAME MMA 11! Zaskoczeni?

Walka wieczoru FAME MMA 11 pomiędzy Borysem Mańkowskim, a Normanem Parkiem wywołała spory szum – zarówno w świecie sportów walki, jednak również w środowisku pozasportowym. „Nie sądzę, aby ta walka sprzedała specjalnie więcej PPV” – skomentował pojedynek Łukasz „Juras” Jurkowski.