Kuriozalna przyczyna kontuzji Fergusona – oto dlaczego nie dojdzie do walki z Khabibem!

Wiemy co dokładnie wyeliminowało Tony’ego Fergusona (23-3) z długo wyczekiwanej walki z Khabibem Nurmagomedovem (25-0) na nadchodzącej gali UFC 223 w Nowym Jorku. Amerykanin, który w sobotę miał walczyć o pas mistrzowski wagi lekkiej wypadł z walki wieczoru gali z powodu kontuzji.

A co to była dokładnie za kontuzja? Światełko na sytuację Fergusona rzucił prezydent UFC, Dana White, który w oficjalnym filmie promującym nową walkę wieczoru UFC 223 jako przyczynę wypadnięcia Fergusona przekazał kontuzję kolana:

I faktycznie, to kontuzja kolana wyeliminowała „El Cucuy” z walki z niepokonanym Rosjaninem, ale kuriozalne są okoliczności, w jakich do niej doszło. Otóż, Ferguson zerwał wiązadła poboczne strzałkowe w kolanie podczas… uczestniczenia w materiałach promocyjnych jego najbliższą walkę! Niestety, okazało się, że kontuzja Fergusona jest poważna i nie obędzie się bez operacji.

W związku z powyższymi okolicznościami nową walką wieczoru UFC 223 został pojedynek Max Holloway vs. Khabib Nurmagomedov.