MMA PLBorys MańkowskiKSW: Ziółkowski wyzywa Mańkowskiego. Walka na horyzoncie?

KSW: Ziółkowski wyzywa Mańkowskiego. Walka na horyzoncie?

W co-main evencie gali KSW 60 – Marian Ziółkowski, po raz pierwszy obronił swój pas w pojedynku z Maciejem Kazieczko. W wywiadzie po walce – mistrz wagi lekkiej wyzwał do pojedynku byłego mistrza wagi półsredniej – Borysa Mańkowskiego.

Marian Ziółkowski (23-8-1)(1) to obecny mistrz wagi lekkiej federacji KSW. Zawodnik, który trenuje na co dzień w Warszawskim Centrum Atletyki zasilił szeregi Konfrontacji Sztuk Walki w 2018 r. Od tamtej pory – Warszawianin, stoczył dla KSW pięć walk. Pas zdobył na gali KSW 60, gdzie znokautował Romana Szymańskiego kopnięciem na wątrobę w czwartej rundzie. W swojej ostatniej walce – Ziółkowski obronił pas po raz pierwszy, poddając za pleców Macieja Kazieczko.

Mam nadzieję, że Borys nie będzie uciekał.

Chwilę po walce na KSW 60 – Ziółkowski udzielił wywiadu, w którym wyraził chęć walki z Borysem Mańkowskim.

Myślę, że fajnie byłoby wrócić do klatki w październiku, ponieważ zdążę się odpowiednio zregenerować. Z kim? Borys Mańkowski jest to nazwisko, z którym chce się zmierzyć. Mam nadzieję, że Borys nie będzie przede mną uciekał.

Jednak na reakcje zawodnika Czerwonego Smoka nie musieliśmy długo czekać.

Jestem na grudzień. To co panowie? Podbijamy stawkę i bawimy się w “gonito”?

Borys Mańkowski to były mistrz kategorii półśredniej KSW. Pas zdobył na gali KSW 27, gdzie pokonał przez poddanie Aslambeka Saidova. W grudniu 2017 roku stracił złoto dywizji do -77kg na rzecz Roberto Soldicia. Od 2019 roku walczy jednak w dywizji lekkiej. Obecnie znajduje się na fali trzech zwycięstw z rzędu. W ostatnich walkach pokonywał Bakocevicia, Wrzoska oraz w grudniu ubiegłego roku – Artura Sowińskiego.

Zobacz także:

Lewandowski o debiucie Sarary w KSW: Może Szpilka?

Długo mówiło się o debiucie Krakowianina w MMA. Już wiemy, że kilka dni temu – Sarara podpisał kontrakt z organizacją KSW. Nie wiadomo jeszcze, z kim zmierzy się w swoim debiucie 35-latek, ale na pewno będzie to mocny pojedynek. Może Szpilka? – zaproponował współwłaściciel organizacji KSW – Martin Lewandowski.

Marcin Najman ostro o Wrzosku: Kiedy Ty urośniesz…

Marcin Najman to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w świecie sportów walki. Konflikty “El Testosterona” z kolejnymi sportowcami to już norma. Były zawodnik FAME MMA, ponownie wdał się w medialną bójkę z zawodnikiem KSW – Marcinem Wrzoskiem.

Jake Paul chce boksować z… Kamaru Usmanem! Nigeryjski mistrz UFC odpowiada!

Popularny Youtuber Jake Paul chce boksować z… mistrzem wagi półśredniej UFC Kamaru Usmanem! Wygląda na to, że gwiazda youtube’a robi furorę w świecie zawodników uprawiających mieszanych sztuk walki.