MMA PLKSWKSW wyląduje w USA? Martin Lewandowski: To wspaniałe marzenie…

KSW wyląduje w USA? Martin Lewandowski: To wspaniałe marzenie…

Nie milkną echa po XTB KSW Colosseum 2. Gala na Stadionie Narodowym była śledzona praktycznie na całym świecie. Zainteresowanie wokół organizacji rośnie, a to otwiera nowe furtki.

KSW w USA
Foto: Wikipedia/ YouTube The MMA Hour

Jeden z właścicieli organizacji KSW Martin Lewandowski był gościem w programie Ariela Helwaniego The MMA Hour. Popularny dziennikarz spytał o plany organizacji gali w Stanach Zjednoczonych.

KSW podpisując umowę z Viaplay, zyskało możliwość ekspansji na nowe rynki. Ostatnio mogliśmy oglądać galę w Czechach, a wcześniej KSW gościło na wyspach, m.in. w Irlandii i Anglii. Europejski rynek ciągle jest spragniony wielkich gal, co widać po kierunku, jaki obrała największa liga świata UFC. Jakiś czas temu wspominaliśmy o powrocie amerykańskiego giganta do Paryża, a jeszcze przed tym eventem czeka nas gala w Londynie.

Stany Zjednoczone to całkowicie inny rynek. Największym graczem jest oczywiście Ultimate Fighting Championship, jednak za rogiem czyha mocno zbrojący się PFL oraz Bellator MMA, który współpracuje z japońskim RIZIN. Do tego dochodzi mnóstwo innych tworów takich jak Bare Knuckle Fighting Championship czy Gamebred FC. Jak widać, konkurencja jest ogromna, więc pytanie, czy znalazłoby się miejsce dla polskiej organizacji?

Zobaczcie, co Lewandowski miał do powiedzenia na ten temat

“Mówiąc szczerze, jeżeli zdecydowalibyśmy się na organizację takiej gali, to skupilibyśmy się na konkretnej grupie i wykorzystalibyśmy konkretnych zawodników. Byłby to event skierowany głównie do Polonii przebywającej w USA. Nie zamierzamy rozwijać się na rynku amerykańskim, bo jest zdominowany przez 3 duże federacje. Zupełnie co innego jest Europie, gdzie, czujemy się doskonale, znamy oczekiwania kibiców, mamy tutaj dużo lepsze rozeznanie.”

Naturalnym kandydatem wydaję się Mariusz Pudzianowski (17-9, 1 N/C), który jest mocno rozpoznawalny w USA. Dwukrotnie zdobywał tam tytuł najsilniejszego człowieka na świecie. W USA stoczył też swoją trzecią zawodową walkę w MMA. W 2010 podczas gali w Worcester w stanie Massachusetts zmierzył się z dwukrotnym mistrzem kategorii ciężkiej UFC Timem Sylvią (31-10, 1 N/C). Niestety “Pudzian” nie dał rady i przegrał przez TKO w drugiej rundzie.

Były już jakieś rozmowy!

Martin wspomniał, że były już jakieś pierwsze podchody pod taką galę

“Chicago Sears Arena i Madison Square Garden kontaktowały się ze mną w sprawie organizacji takiego wydarzenia.”

Oczywiście do takiego przedsięwzięcia jeszcze długa droga, o czym wspomina sam zainteresowany

“To wspaniałe marzenie, ale czeka nas mnóstwo pracy, aby do tego doprowadzić. Jakby się udało, to wracalibyśmy, co 3-4 lata. Większa częstotliwość byłaby bez sensu, bo musielibyśmy konkurować z trzema wielkimi organizacjami.”

Waszym zdaniem zobaczymy galę KSW w Stanach Zjednoczonych?

Zobacz także:

Gala XTB KSW Colosseum 2 z rekordem oglądalności na Viaplay! Przebili mecz Man Utd-FC Barcelona!

To wielki dzień w historii współpracy Federacji KSW i platformy streamingowej Viaplay! Oficjalnie bowiem ogłoszono, że miniona gala XTB KSW Colosseum 2 była najchętniej oglądaną transmisją w historii Viaplay!

Rafael Fiziev odpowiada! Walka z Gamrotem przyklepana?

“Ataman” odpowiedział na wyzwanie Mateusza Gamrota, wyrażając gotowość na wrzesień! W rezultacie może czekać nas świetne starcie! Co prawda do finalizacji jeszcze długa droga. Ostatecznie należy uzbroić się w cierpliwość i wyczekiwać oficjalnego ogłoszenia. Wstępnie mówi się o wrześniu. Kto według was jest faworytem?

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis