MMA PLKSWKSW podsumowuje rok 2021: Okazał się przełomowy!

KSW podsumowuje rok 2021: Okazał się przełomowy!

Miniony rok okazał się dla KSW przełomowy. Marka przygotowała aż osiem wydarzeń, co było do tej pory największą liczbą zorganizowanych gal w historii. Pod koniec roku organizacja KSW zmieniła również partnera medialnego i zapowiedziała produkcję aż dwunastu wydarzeń rocznie.

KSW podsumowuje rok 2021

W ostatnim roku kibice KSW mieli okazję obejrzeć 72 walki, z których aż 44 zakończyły się przed czasem. W 32 z nich zawodnicy zafundowali swoim rywalom nokauty, a w 7 poddania.

W trakcie wszystkich wydarzeń odbyło się 8 pojedynków mistrzowskich. Pasy zyskały nowych właścicieli 4 razy i również 4 razy zostały obronione. W okrągłej klatce KSW zadebiutowało aż 44 nowych zawodników.

Ostatecznie mimo różnych ograniczeń pandemicznych 3 gale udało się zorganizować w dużych halach i z udziałem publiczności. KSW zawitało do Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu, do Atlas Areny w Łodzi i Areny Gliwice. 3 studyjne gale odbyły się z łódzkim klubie Wytwórnia, a 3 w warszawskim Studiu ATM.

Tradycyjnie najefektowniejsze akcje gal KSW zostały nagrodzone bonusami. Najlepsze nokauty zaprezentowali: Daniel Torres, Darko Stošić, Ion Surdu, Andrzej Grzebyk, Tomasz Romanowski, Daniel Rutkowski, Roberto Soldić i Patryk Likus. Najlepszymi poddaniami popisali się: Robert Ruchała, Vojto Barborik, Salahdine Parnasse, Lom-Ali Eskijew, Jakub Wikłacz, Sebastian Przybysz i Damian Piwowarczyk. Najefektowniejsze walki dali natomiast: Shamil Musaev i Uroš Jurišič, Antun Račić i Sebastian Przybysz, Michał Sobiech i Patryk Kaczmarczyk, Roman Szymański i Donovan Desmae, Artur Sowiński i Sebastian Rajewski, Damian Janikowski i Paweł Pawlak,  Cezary Kęsik i  Marcin Krakowiak oraz Damian Stasiak i Lom-Ali Eskijew.

Najchętniej oglądanymi akcjami minionego roku był nokaut Mariusza Pudzianowskiego na popularnym „Bombardierze”, który w serwisie YouTube obejrzano ponad 3,3 miliona razy i nokaut Roberto Soldicia na Mamedzie Khalidovie, który zebrał ponad 2,2 miliona wyświetleń.

Koniec roku i gala KSW 65 przyniosły również wielką zmianę w transmisjach eventów największej europejskiej organizacji MMA. Po kilkunastu latach wspólnych działań zakończyła się bowiem współpraca KSW i Polsatu. Od grudniowej gali KSW rozpoczęło długofalową współpracę z platformą streamingową Viaplay. Dzięki temu porozumieniu Viaplay transmituje na żywo gale KSW w Polsce i 9 innych krajach. Natomiast od 2022 roku kolejne wydarzenia KSW będą organizowane raz w miesiącu.

[artykuł pochodzi z oficjalnej strony Federacji KSW]

Zobacz także:

Widzieliście naszą nagrodę za Nokaut roku? Zgadzacie się?

19-letniemu zawodnikowi może brakować doświadczenia. Nastolatek może za to imponować fantazją. .  Nie inaczej było w przypadku Patryka Likusa (3-0), który na gali KSW 65 w Gliwicach popisał się spektakularnym nokautem.

Paddy Pimblett uważa, że byłby w stanie pokonać Poiriera. Totalna odklejka czy dawalibyście mu szansę?

Paddy Pimblett (17-3) stoczył dopiero jeden pojedynek w UFC, a mierzy tak wysoko… Były mistrz Cage Warriors jest przekonany, że już w tym momencie mógłby zmierzyć się z Dustinem Poirierem (28-7).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis