MMA PLJurasKSW: Juras zapowiada powrót do klatki! Będzie wyczekiwana walka z Kołeckim?

KSW: Juras zapowiada powrót do klatki! Będzie wyczekiwana walka z Kołeckim?

Łukasz Jurkowski wraca do treningów! Zawodnik zapowiada pojedynek na początku 2021 roku. Czy oznacza to długo wyczekiwane starcie Juras – Szymon Kołecki?

Juras wraca do klatki!
Foto: LUBLIN 26.04.2019 OFICJALNE WAZENIE PRZEG GALA KSW 48 --- OFFICIAL WEIGHTING BEFORE KSW 48 IN LUBLIN NZ Lukasz Jurkowski FOT. PRZEMEK GABKA / 400mm.pl / NEWSPIX.PL --- Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl mail us: info@newspix.pl call us: 0048 022 23 22 222 --- Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland

Juras poinformował kibiców o powrocie na sale za pomocą swoich mediów społecznościowych. W okresach niestartowych w natłoku obowiązków medialnych Juras nie mógł normalnie trenować, więc jego powrót na matę jest najprawodopodbniej spowodowany nadchodzącym pojedynkiem.

Czas ruszyć mocniej dupę i wrócić do formy😈. Początek Nowego Roku zapowiada się ciekawie. Sportowo też

Czas ruszyć mocniej dupę i wrócić do formy😈 Początek Nowego Roku zapowiada się ciekawie. Sportowo też😉

Posted by Łukasz "Juras" Jurkowski on Tuesday, December 1, 2020

Na podstawie postu Jurasa można wywnioskować, że pojedynek jest zaplanowany na sam początek 2021 roku. Odbędzie się więc prawdopodobnie na KSW 58.

Czy będzie to walka z Szymonem Kołeckim?

O tym starciu mówi się od bardzo dawna. Pojedynek był dotychczas kilkukrotnie przekładany, między innymi przez wybuch pandemii koronawirusa, czy kontuzje u obu zawodników. Najpierw urazu nabawił się Jurkowski. Później kontuzja przydarzyła się byłemu mistrzowi olimpijskiemu, co ponownie skutkowało koniecznością przeniesienia walki na późniejszy termin. Dodatkowo w ostatnich tygodniach obaj zawodnicy byli zarażeni koronawirusem, co ostatecznie wykluczyło możliwość pojedynku w tym roku.

Zła krew

Gdy wydawało się jeszcze, że pojedynek między Łukaszem Jurkowskim a Szymonem Kołeckim odbędzie się w ttm roku, między zawodnikami i ich obozami dochodziło do medialnych przepychanek. Niebagateną rolę pełnił tu główny trener Akademii Sportów Walki Wilanów – Mirosław Okniński. Prekursor polskiego MMA. Trener Szymona Kołeckiego, jak i sam zawodnik nie dawali wiary kontuzji Jurasa, sugerując przy tym, że zwyczajnie boi się on pojedynkować z byłym mistrzem Olimpijskim.

Szymon Kołecki w takich słowach skomentował uraz Łukasza Jurkowskiego

Miał kontuzję, ale to była taka kontuzja, że ja sam osobiście zadeklarowałem, że przyniosę do Federacji leki i po 48 godzinach będzie wyleczony, a po czterech dniach będzie mógł normalnie trenować. Jestem załamany tym, że ktoś może tak lekceważąco do tego podchodzić.

Szansa na zweryfikowanie wszystkich zapowiedzi nadejdzie najprawdopodobniej za około 2 miesiące. Jednak czy w przypadku tej walki możemy być jeszcze czegokolwiek pewni?

Zobacz także:

Khabib Nurmagomedov zakłada własną organizację! Czy spełni się w nowej roli?

Khabib Nurmagomedov nie rozstaje się ze sportami walki. Od teraz jednak Dagestańczyk będzie spełniał się w nowej roli. Okazuje się, że Rosjanin kupił federację MMA i od dzisiaj będzie zajmował się promowaniem zawodników i organizacją gal. Czy ma szanse zamieszać na rynku?

Kawulski o Najmanie! Zaskoczeni słowami jednego z właścicieli KSW?

Maciej Kawulski postanowił ponownie wypowiedzieć się o Marcinie Najmanie. Częstochowianin po ostatniej awanturze FAME MMA zapowiedział, że dostał propozycje od dwóch największych organizacji w naszym kraju

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis