MMA PLKSWKSW: Jest komentarz! Martin Lewandowski o angażu Yoela Romero!

KSW: Jest komentarz! Martin Lewandowski o angażu Yoela Romero!

Foto: polskie radio

Która organizacja zdecyduje się na zatrudnienie Yoela Romero? To zdecydowanie jeden z najgłośniejszych tematów w ostatnich dniach w światowym MMA. Czy KSW jest zainteresowane zakontraktowaniem Amerykanina? Szef największej polskiej federacji odpowiada!

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami Dany White’a, UFC rozpoczęło proces zwalniania swoich zawodników. Jak przyznał prezes organizacji, do końca 2020 roku największa organizacja świata planuje uszczuplić swoje listy o około 60 nazwisk.

Szykują się poważne zwolnienia. Do końca roku rozstaniemy się z około 60 zawodnikami. Liczba fighterów UFC jest w tej chwili przesadnie duża

W tej grupie znalazł się także Yoel Romero. Były pretendent do tytułu mistrza UFC jest teraz wolnym agentem i może czekać na oferty z innym organizacji.

Bellator, PFL, a może KSW…

Jak wynika z doniesień medialnych ani Bellator ani PFL nie jest zainteresowany zakontraktowaniem “Żołnierza Boga”. Być może więc jest to szansa dla KSW, aby zatrudnić Yoela Romero. Taki ruch zasugerował polskiej organizacji uznany dziennikarz Ariel Helwani w rozmowie z Danielem Cormierem.

-Co zaskakujące, słyszałem, że ani Bellator, ani PFL nie są zainteresowane usługami Yoela Romero.

-Naprawdę?

-Tak więc pozostaje Rizin, One i KSW

Na odpowiedź właścicieli KSW nie trzeba było długo czekać. Martin Lewandowski szybko zamieścił tweeta w którym odniósł się do słów Ariela Helwaniego.

“Jest KSW”.

Tak, masz rację Ariel. Yoel Romero w KSW brzmi bardzo ciekawie.

Walka w KSW. Z kim?

Wielu kibiców MMA w Polsce już zastanawia się z kim można by zestawić Yoela Romero. Naturalnym przeciwnikiem wydaje się Mamed Khalidov. Przede wszystkim dlatego, że to on jest aktualnym mistrzem kategorii średniej KSW. Co również bardzo ciekawe była by to szansa zobaczyć jak prezentują się umiejętności Mameda na tle czołówki UFC.

Przez wiele lat kariery wiele osób zarzucało Khalidovowi brak chęci spróbowania swoich sił w największej organizacji świata. Krzysztof Soszyński, były zawodnik Amerykańskiego giganta nie raz przyznawał, że fani w Stanach pytali go o Mameda, twierdząc że ten jest najlepszym średnim spoza UFC. Walka Khalidova z Romero byłaby więc doskonałą szansą na zweryfikowanie takich opinii zważywszy, że w ostatniej walce Mamed nawiązał do swojej najlepszej dyspozycji sprzed 4-5 lat. Romero także, mimo 43 lat na karku jest bardzo mocny, o czym świadczy marcowe starcie z Israelem Adesanyą, z którym przewalczył pełen dystans.

Zobacz także:

Artur Szpilka pomagał Tysonowi przed GROMDA 3 [WIDEO]

Krystian “Tyson” Kuźma świetnie radzi sobie w walkach na gołe pięści. Przed najważniejszą walką na GROMDA 3 pomagał mu też Artur Szpilka.

Wach dalej liczy na zdobycie mistrzostwa świata! Ma szansę?

”Wiking” wraca na ring już w najbliższą sobotę. Wacha czeka spore wyzwanie w Londynie, gdzie zmierzy się z Hughie Fury’m