MMA PLKSWKSW i freak fighty? Martin Lewandowski: Będziemy sobie pozwalać na różne zagrywki

KSW i freak fighty? Martin Lewandowski: Będziemy sobie pozwalać na różne zagrywki

Współwłaściciel Federacji KSW Martin Lewandowski udzielił wywiadu portalowi sportowefakty.wp.pl, w którym opowiedział między innymi o podejściu polskiego giganta do freak fightów.

Jak wiadomo, rynek freak fightów w Polsce rośnie z ogromną prędkością, a organizacje doprowadzające do tego typu pojedynków przeżywają ogromną hossę.

KSW jednak nie zamierza całkowicie wejść we freak fighty, choć zdaniem Martina Lewandowskiego, freaki będą pojawiać się także w klatce Konfrontacji Sztuk Walki.

KSW i freak fighty? Martin Lewandowski: Będziemy sobie pozwalać na różne zagrywki

“Gdyby niektóre te organizacje wykreśliły ze swojej nazwy MMA, to nie byłoby tematu konkurowania. Jakiś czas temu na spotkaniu z władzami Polsatu usłyszałem, że tego typu organizacje są raczej konkurencją dla “Tańca z gwiazdami”. To jest rozrywka, która ze sportem ma niewiele wspólnego. Oczywiście te organizacje próbują sięgać po sport, ale uważam, że popełniają błąd. Zestawienia zawodników, którzy coś potrafią, nie są skierowane do odbiorców organizacji “freakowych”. Mam wrażenie, że ta publika jest wręcz zirytowana sportowymi starciami. Czytałem gdzieś komentarze typu: “jak będę chciał oglądać zestawienia sportowe, to przełączę się na KSW”. Coś w tym jest. To są dwa różne sektory.

Zawsze stawialiśmy na walki typu “freak”, ale staraliśmy się przy tym zachować proporcje w karcie walk. Biorąc pod uwagę nasze DNA, jesteśmy organizacją sportową. Naszym zadaniem jest i będzie promocja MMA, ale to nie oznacza, że nie będziemy sobie pozwalać na różne zagrywki. “Pudzian” na początku swojej drogi w MMA również był “freak-fighterem”. Był też Przemek Saleta czy “Popek”. Nie zapominajmy, że na kontrakcie jest Martyn Ford, który czeka na swój debiut w KSW. Rozglądamy się po rynku, jesteśmy otwarci na różne zestawienia.” – wyznał Martin Lewandowski w rozmowie z Arturem Mazurem.

Cała rozmowa do sprawdzenia -> TUTAJ.

Zobacz także:

Łukasz Brzeski z kontraktem w UFC po zwycięstwie na Contender Series 39!

Łukasz Brzeski (9-1-1) pokonał Dylana Pottera (10-6) na gali Dana White’s Contender Series 39 w Las Vegas.Występ ten przekonał szefa UFC i Polak otrzymał kontrakt z UFC

Karolina Owczarz akceptuje wyzwanie Juśkiewicz: Mocniejsze klepanie głupot w klawiaturę=mocniejsze klepanie w matę?

Wygląda na to, że mamy uzgodnioną werbalnie kolejną walkę na październikowej gali KSW 64, która odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. Wyzwanie rzucone przez Sylwię Juśkiewicz przyjęła bowiem Karolina Owczarz.