MMA PLKSWKSW chce większej współpracy z czeską organizacją Oktagon!

KSW chce większej współpracy z czeską organizacją Oktagon!

Jak się okazuje największa organizacja w naszym kraju pracuje nad współpracą z naszymi sąsiadami! Najprawdopodobniej, gdyby nie sytuacja z panującym wirusem widzielibyśmy już zdecydowanie więcej. Przypomnijmy, że organizacja Oktagon w szybkim tempie zdobyła uznanie i liczną grupę kibiców.

Współpracę pomiędzy organizacjami widzimy już w tym momencie. Mateusz Legierski (6-0) mistrz kategorii lekkiej w organizacji Oktagon podpisał kontrakt z KSW i będzie toczył pojedynki w obu organizacjach. To samo tyczy się z Vojto Barborika (12-1), który został zauważony na ostatnim obozie KSW w Giżycku. W przyszłości możemy spodziewać się jeszcze więcej zawodników od naszych sąsiadów.

Mocna współpraca pomiędzy KSW, a Oktagonem? Już niebawem może to się ziścić!

Wojsław Rysiewski w rozmowie z portalem InTheCage.pl zdradził, że już w pierwszym kwartale miało dojść do takiego spotkania. Współpraca miałaby bazować na wymianie zawodników. Organizacja nie chce ”zgrzytów” i tym samym wejść z ”butem” na czeski rynek.

Chcemy się przede wszystkim spotkać, bo Martin Lewandowski miał umówione spotkanie. Inaczej pracowaliśmy nad umówieniem spotkania właśnie w pierwszym kwartale tego roku. Wiadomo, że pandemia to pokrzyżowała. Chcemy współpracować, a nie wyciągać im zawodników, bo to raczej miałoby krótkie nogi i nie posłużyło się dobrej współpracy oraz takim zasadom fair play. Nie chcemy przesadzić i teraz zakontraktować wszystkich mistrzów Oktagonu. Najpierw musimy odbyć te spotkanie, ustalić pewne warunki i granice współpracy, gdzie jest okey, co nam pasuje, a co im. Może stworzyć jakąś formułę wspólną – pojedynków, mecz i rewanż, polska kontra czechy, ksw vs oktagon. To są takie moje marzenia. Jesteśmy zainteresowani tym rynkiem, tymi zawodnikami, ale we współpracy z Oktagonem, bo nie będziemy im wchodzić z buta na rynek. Należy on do nich, są tam mega mocni. Myślę, że można spokojnie powiedzieć, że są na poziomie porównywalnym do tego jak KSW jest mocne w Polsce.

Przypomnijmy, że organizacja Oktagon robi wydarzenia w największych halach w Czechach i wypełnia je po brzegi. Dodatkowo wizerunkowo, marketingowo wygląda to znakomicie. Wystarczy popatrzeć choćby jakie zainteresowanie budziła nie tak dawna walka Attili Vegha (33-9-2) z Karlosem Vemolą (27-6). Dodajmy również, że w organizacji pojawiają się nasi reprezentanci – wspomniany już Mateusz Legierski, Grzegorz Siwy czy Robert Bryczek.

Zobacz także:

Khalil Rountree postanowił wrócić do ciężkiej. Dobra decyzja?

Była kategoria średnia i półciężka, a teraz królewska. Tym razem wyzwaniem będzie Greg Hardy