MMA PLDaniel OmielańczukKSW 79: Michał Kita kontra Daniel Omielańczuk – zapowiedź walki [WIDEO]

KSW 79: Michał Kita kontra Daniel Omielańczuk – zapowiedź walki [WIDEO]

Już w tę sobotę w czeskim Libercu odbędzie się gala KSW 79 . W jednej z walk w kategorii ciężkiej zmierzy się ze sobą dwóch polskich weteranów. Początkowo rywalem Daniela Omielańczuka miał być Viktor Pesto,ale musiał się on wycofać z powodu kontuzji. Nowym rywalem został były pretendent do pasa mistrza wagi ciężkiej Michał Kita.

Omielańczuk

Michał Kita to były pretendent do pasa KSW w wadze ciężkiej. Walczył dla takich organizacji jak Babilon MMA, FEN czy KSW. W MMA walczył m.in z Phil De Friesem czy Darko Stosicem. W KSW zadebiutował w 2015 roku, gdzie podczas gali KSW 33 przegrał z Karolem Bedorfem. Ostatnio ma dwie porażki z rzędu.

Ostatnia wygrana miała miejsce w 2021 roku, gdzie na KSW 67 pokonał Marka Samociuka. Obecnie zajmuje 6 miejsce w rankingu wagi ciężkiej.

Daniel Omielańczuk walczył dla takich organizacji jak ACA czy KSW. W MMA walczył m.in z Ricardo Praselem czy Danielem Jamesem. W organizacji KSW zadebiutował w 2009 roku na gali KSW 12 przegrywając w turnieju z Konstantinem Gluhovem oraz Davidem Olivią. Ostatnią walkę dla KSW stoczył w 2022 roku na gali KSW 75, gdzie pokonał Michala Martinka. Obecnie zajmuje 3 miejsce w rankingu wagi ciężkiej.

Zapowiedź nadchodzącego pojedynku poniżej:

Zobacz także:

Były rywal Pudziana zawalczy na FEN 45 bez limitu wagowego!

Nikola Milanović (0-1) podejmie Patryka Masiaka (0-0) podczas gali FEN 45: TAURON Fight Night, która 11 marca odbędzie się w Ząbkach. Pojedynek w formule MMA zakontraktowano w kategorii OPEN.

Oficjalnie: Krzysztof Jotko i Daniel Torres już niebawem zadebiutują w PFL!

Krzysztof Jotko i Daniel Torres oficjalnie zostali nowymi zawodnikami organizacji Professional Fighters League. Już niebawem poznamy szczegóły. W tym momencie znamy przeciwnika byłego mistrza KSW.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis