KSW 79: Dominik Humburger zwycięża przed własną publicznością i zachowuje nieskazitelny rekord
Dominik Humburger (6-0) pokonał Jorge Bueno (8-2, 1 N/C) jednogłośną decyzją w co-main evencie gali KSW 79.

Początek walki to głównie niskie kopnięcia i sporo przyruchów. W połowie rundy na moment pojedynek trafił do klinczu. Potem Humburger dobrze trafił. Rywal odpowiedział jednak obaleniem. Na szczęście dla Czecha bardzo szybko wrócił on na nogi. W dalszej części rundy Humburger zamknął rywala na siatce.
Na początku drugiej rundy Bueno spróbował obalenie. Za pierwszym razem się nie udało, ale potem wykorzystał błąd rywala i dopiął swego. “Jorginho” znalazł się na górze skąd mógł obijać swojego przeciwnika. Brazylijczyk dobrze pracował aż w końcu znalazł się w dosiadzie. Humburger z wykorzystaniem siatki odwrócił jednak pozycję. Niepokonany zawodnik zaatakował łokciem, ale potem zdecydował się odpuścić parter. Raz jeszcze zamknął rywala przy siatce. W końcówce rundy Bueno dobrze wszedł w tempo i zaliczył skuteczne obalenie.
Humburger w trzeciej rundzie dobrze pracował ciosami. Rozpracowywał defensywę rywala i coraz więcej uderzeń dochodziło do celu. Czech dobrze odrzucił też biodra przy próbie obalenia ze strony rywala. Mimo znakomitego boksu Humburgera Brazylijczyk wciąż pozostawał groźny i potrafił odpowiedzieć.”Jorginho” zaliczył świetna końcówkę rundę, którą dodatkowo zaakcentował skutecznym obaleniem.
Wszyscy sędziowie punktowali identycznie – 29-28 dla Dominika Humburgera.
Zobacz także:
Czas na pierwszą w historii galę KSW w Czechach. Podczas gali pasa wagi ciężkiej bronić będzie Phil De Fries. Wystąpią też m.in. Arkadiusz Wrzosek czy Daniel Omielańczuk.
Już trzeciego czerwca odbędzie się hitowa gala KSW Colosseum 2 na PGE Narodowym. Martin Lewandowski w rozmowie z portalem InTheCage.pl został zapytany czy orgnizacja przewiduje na te wydarzenia starcia freak fightowe. Jeden z właścicieli KSW zapewnił, że nie będą korzystać z takich zawodników poza jednym możliwym wyjątkiem.
Czeska organizacja OKTAGON MMA przygotowała coś specjalnego. 16-osobowy turniej z pulą w wysokości miliona dolarów. Już 4 marca odbędzie się pierwsza runda. Wśród uczestników znalazł się też reprezentant Polski.