MMA PLKSWKSW 74: Kontrowersyjne przerwanie walki Janikowski vs Breese! Polak miał klepnąć na znak, że wszystko z nim w porządku!

KSW 74: Kontrowersyjne przerwanie walki Janikowski vs Breese! Polak miał klepnąć na znak, że wszystko z nim w porządku!

Za nami co-main event dzisiejszej gali KSW 74, która odbywa się w Ostrowie Wielkopolskim. W drugiej najważniejszej walce tej imprezy zmierzyli się zawodnik z przeszłością w UFC – Tom Breese i zawodnik z przeszłością na Igrzyskach Olimpijskich – Damian Janikowski.

ksw 74

Polsko-brytyjskie starcie wygrał

W pierwszej rundzie Damian Janikowski narzucił bardzo mocne tempo. Polak atakował, wywierał presję, okopywał nogę wykroczną rywala, szukał szans w ciosach prostych. To medalista olimpijski w zapasach był stroną zdecydowanie aktywniejszą. Jednak im bliżej końca rundy, Tom Breese zaczął przejmować inicjatywę, a Janikowski wyraźnie opadał z sił. Jednak z tej inicjatywy Brytyjczyka niewiele wyszło.

W drugiej rundzie Tom Breese sprowadził Damiana Janikowskiego i złapał gilotynę. Polak mając zapiętą technikę kończącą, sędzia Tomasz Bronder sprawdzał zdolność Polaka do kontynuowania walki, ten w odpowiedzi na słowa sędziego jednak klepnął w ciało Brytyjczyka, co sędzia odczytał jako poddanie werbalne.

Damian Janikowski oficjalne zatem przegrywa przez poddanie w drugiej rundzie.

Zobacz także:

UFC 279 – wyniki

Numerowana gala UFC w Las Vegas. Po prawdziwym trzęsieniu na karcie walk otrzymaliśmy nowe pojedynki. W walce wieczoru zmierzą się Nate Diaz i Tony Ferguson. Z kolei w co-main evencie niepokonany Khamzat Chimaev podejmie Kevina Hollanda.

Paulo Costa uderza w Chimaeva! Wsadził czapkę ”Borza” w swoje gacie! [WIDEO]

Tu jest mocny konflikt! Paulo Costa (14-2) nie zamierza odpuści i ponownie uderza w Khamzata Chimaeva (11-0). ”Borz” nie będzie zadowolony z tego zachowania. Costa postanowił na wizji wsadzić czapkę Chimaeva w swoje… gacie! Prowadzący byli mocno zaskoczeni – pojawił się też śmiech. Czy w przyszłości dojdzie do starcia Costa-Chimaev? Tego nie można wykluczyć, bowiem Khamzat wspominał o potencjalnych starciach w wadze półciężkiej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis