MMA PLKSWKSW 72 – wyniki ważenia. Tomasz Romanowski sporo ponad limitem!

KSW 72 – wyniki ważenia. Tomasz Romanowski sporo ponad limitem!

Podczas trwającego ważenia przed galą KSW 72 nie wszyscy uczestnicy zmieścili się w założonych limitach. Problemy dotknęły też walkę wieczoru.

Tomasz Romanowski KSW 72
Foto: KSW

Prawie trzy kilogramy ponad limit wniósł na wagę Tomasz Romanowski (15-8). “Tommy” ważył 80,5 kg podczas gdy limit wagi półśredniej z uwzględnieniem 0,5 kg tolerancji wynosi 77,6 kg. Takiego problemu nie miał jego rywal Andrzej Grzebyk (18-5), który ważył 77,3 kg. Zwycięzca programu “Tylko Jeden” został ukarany odjęciem 50% swojego wynagrodzenia.

Jeszcze kilka dni temu Romanowski był nastawiony optymistycznie do zbijania wagi. Ostatnie kilogramy okazały się jednak problematyczne. “Tommy” sklasyfikowany jest na drugim miejscu rankingu wagi półśredniej, ale co ciekawe tylko dwie pierwsze walki odbyły się w tym limicie. Romanowski po raz trzeci z rzędu zawalczy w limicie umownym (wcześniej z Aleksandarem Rakasem) i Michałem Pietrzakiem.

Podobnie jak Romanowski wagi nie zrobił też Oumar Sy (6-0). Występujący w kategorii półciężkiej Francuz ważył 95,6 kg i również został ukarany odjęciem 50% wynagrodzenia.

Z limitem problem miał też Hubert Szymajda (9-5). Zawodnik ważył o 0,5 kg za dużo i dostał dodatkową godzinę na ścinanie wagi. Mimo to nie zdołał uzyskać wymaganego limitu i został ukarany odjęciem 30% wynagrodzenia.

KSW 72 – wyniki ważenia:

wyniki aktualizowane

77,1 kg: Tomasz Romanowski (80,5*) vs. Andrzej Grzebyk (77,3)
65,8 kg: Dawid Śmiełowski (66,3) vs. Patryk Kaczmarczyk (66,0)
77,1 kg: Michał Pietrzak (77,1) vs. Brian Hooi (77,6)
56,7 kg: Sara Luzar-Smajić (57,1) vs Emilia Czerwińska (57,0)
93 kg: Oumar Sy (95,6*) vs. Bartłomiej Gładkowicz (93)
61,2 kg: Patryk Surdyn (61,7) vs. Gustavo Oliveira (61,3)
70,3 kg: Hubert Szymajda (71,3**) vs. Yann Liasse (70,8)
77,1 kg: Robert Maciejowski (77,6) vs. Arkadiusz Kaszuba (77,0)

*zawodnik ukarany odjęciem 50% wynagrodzenia

**zawodnik dostał dodatkową godzinę na ścinanie wagi, nie zdołał tego zrobić i został ukarany odjęciem 30% wynagrodzenia

Zobacz także:

Face to face Wrzoska i Sarary w niecodziennych okolicznościach! Spotkają się na meczu Legia – Celtic

Zaplanowane na sierpień KSW 73 w Warszawie zaczyna odbijać się szerokim echem. Z racji powiązania Arkadiusza Wrzoska z Legią Warszawa do pierwszego spotkania z Tomaszem Sararą dojdzie podczas meczu Legia – Celtic. Zorganizowane wydarzenie pożegna Artura Boruca.

Okniński podkręca atmosferę! W przygotowaniach Załęckiego pomoże wróg Szpilki?!

Pewne jest jedno – to nie ostatni mocny wpis Mirosława Oknińskiego w mediach społecznościowych. Uznany trener ponownie zaskoczył. Tym razem wspomniał o osobie, która może pomóc w przygotowaniach Denisowi Załęckiemu. Co ciekawe byłby to pięściarz, z którym Artur Szpilka ma konflikt i niedokończone sprawy.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis