MMA PLKSWKSW 71: Artur Szpilka rozbił w parterze Radczenkę. Ukrainiec odklepał brutalne łokcie! Co za debiut w MMA! [WIDEO]

KSW 71: Artur Szpilka rozbił w parterze Radczenkę. Ukrainiec odklepał brutalne łokcie! Co za debiut w MMA! [WIDEO]

Artur Szpilka (1-0) w zawodowym debiucie w MMA pokonał przed czasem Sergieja Radczenkę (2-1) na gali KSW 71 w Toruniu.

KSW 71 Artur Szpilka

Dość spokojny początek pojedynku. Szpilka wyprowadził kopnięcie. Potem trafił Radczenko. Ukrainiec znalazł się jednak chwilę później na macie. “Szpila” miał pozycję z góry. Starał się korzystać z tego, że był znacznie cięższy od swojego przeciwnika. Starał się też spuszczać mocne ciosy. Radczenko próbował balachy, ale niezbyt umiejętnie. Szpilka przeszedł pozycję. Były pretendent do pasa WBC znlazł się z boku rywala skąd mógł spuszczać brutalne łokcie. W pewnym momencie Polak przyspieszył. Potężne ground&pound wykatapultowało ochraniacz z ust Radczenki.

Drugą rundę Szpilka zaczął od dobrego trafienia lewą ręką. Zawodnik trenujący w WCA Fight Team korzystał też z niskich kopnięć. Kolejne dobre trafienie lewą ręką w jego wykonaniu. Potem zaś udało mu się też przewrócić rywala. Radczenko próbował gilotyny, ale Polak uwolnił głowę. Zaraz potem “Szpila” przeszedł do dosiadu i rozpuścił ręce. Po chwilowym przestoju Szpilka dołożył potężne łokcie. Ukraniec poddał się, odklepał. Sędzia natychmiast przerwał pojedynek.

Był to rewanż za starcie w boksie, do którego doszło w marcu 2020 roku. Szpilka wygrał wtedy większościową decyzją sędziowską, ale werdykt wzbudził spore kontrowersje. Polski pięściarz dwukrotnie lądował bowiem na deskach aż dwukrotnie. W formule MMA odniósł zwycięstwo bez żadnych wątpliwości.

Zobacz także:

PFL 2022 #4: Marcin Held przegrywa rewanż z Natanem Schulte. Polak nie awansuje do fazy play-off [WIDEO]

Marcin Held (27-9) przegrał z Natanem Schulte (22-5-1) podczas kolejnej gali sezonu regularnego PFL w Atlancie. Brazylijczyk zwyciężył jednogłośną decyzją sędziowską to rewanżowe starcie. Dla polskiego zawodnika oznacza to koniec szans na awans do fazy-play-off.

Arkadiusz Wrzosek nowym zawodnikiem organizacji KSW!

Długo oczekiwany przez fanów zawodnik wreszcie dołącza do organizacji KSW. Arkadiusz Wrzosek podpisuje kontrakt z największą federacją w Europie!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis