MMA PLKSWKSW 69: Paweł Pawlak przelał krew, ale okazał się lepszy od Cezarego Kęsika. Niejednogłośna decyzja sędziów

KSW 69: Paweł Pawlak przelał krew, ale okazał się lepszy od Cezarego Kęsika. Niejednogłośna decyzja sędziów

Paweł Pawlak (20-4-1) pokonał Cezarego Kęsika (13-2) niejednogłośną decyzją w co-main evencie gali KSW 69.

KSW 69 Paweł Pawlak

Pojedynek zaczął się od niskich kopnięć. Po jednym z lowkicków Pawlak starcił równowagę. Kęsik ruszył na niego i złapał go pod siatką. “Polski Czołg” trzymał klamrę. Dał się obrócić rywalowi, ale tylko na chwilę. Wkrótce ponownie to zawodnik Cross Fight Radom był stroną dociskającą. Klincz został zerwany i zawodnicy wrócili na środek. Pawlak trafił efektownym obrotowym kopnięciem w okolice wątroby. “Plastinho” ruszył z atakiem, ale w samej końcówce dał się obalić rywalowi.

Pawlak wyglądał bardzo swobodnie w stójce. Zawodnik Octopus Łódź wypuszczał ciosy proste, sporo też kopał. Były mistrz Babilon MMA częstoobijał korpus rywala. Kęsik nie pozostawał jednak bierny. Ruszał na przeciwnika i trafił dobrym prawym. Były czempion TFL wywierał presję, próbował też zejścia do nogi. Bez powodzenia. Pawlak starał się stopować go kopnięciami. Końcówka rundy należała jednak do Kęsika.

Lepszą szybkością na początku rundy trzeciej dysponował Pawlak. Były zawodnik UFC korzystał z tego i był w stanie trafiać swojego rywala. Kęsik przyparł go do siatki, ale dał się obrócić a na domiar złego też… przewrócić. Pawlak kontrolował rywala i pracował barkiem. Kęsik odpowiadał z dołu, ale wciąż pozostawał w niekorzystnej pozycji. Na twarzy zawodnika Pawlaka pojawiło się potężne rozcięcie. Mata zabarwiła się na czerwono. “Plastinho” zakończył jednak rundę w lepszej pozycji.

Decyzja sędziów była niejednogłośna. 29-28, 28-29, 29-28 – ostatecznie dwóch z trzech sędziów uznało, że lepszy był Paweł Pawlak.

Zobacz także:

Będzie walka Paweł Jóźwiak vs Marcin Najman! Za nami I Konfrontacja właścicieli przed starciem [WIDEO]

Wszystko wskazuje na to, że w końcu doczekamy się sfinalizowania konfliktu między dwoma właścicielami polskich organizacji mieszanych sztuk walki w klatce! Paweł Jóźwiak i Marcin Najman mają za sobą I Konfrontację przed ich planowanym starciem!

Bellator 278 – wyniki. Liz Carmouche nową mistrzynią. Kontrowersyjne przerwanie? [WIDEO]

W Honololu odbyła się gala Bellator 278. Była to pierwsza z dwóch gal Bellatora zaplanowana na Hawajach w ten weekend. Przerwanie w walce wieczoru wzbudziło jednak sporo kontrowersji.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis