MMA PLKSWKSW 65: Roberto Soldić brutalnie nokautuje Mameda Khalidova i zdobywa drugi pas! [WIDEO]

KSW 65: Roberto Soldić brutalnie nokautuje Mameda Khalidova i zdobywa drugi pas! [WIDEO]

Roberto Soldić (20-3) znokautował Mameda Khalidova (35-8-2) w drugiej rundzie walki wieczoru gali KSW 65, czyli starciu mistrza kategorii średniej z mistrzem wagi półśredniej. Chorwat został więc podwójnym mistrzem KSW.

KSW 65 Roberto Soldić
Foto: KSW

Khalidov rozpoczął walkę od presji próby kopnięć. Soldić skupiał się zaś na lowkickach. Mamed był bardzo aktywny na nogach. “Robocop” popełnił błąd przy kopnięciu i wylądował na plecach. Mistrz wagi średniej dopadł do niego w parterze. Soldić zdołał się jednak podnieść. Pod siatką Chorwat popisał się efektownym rzutem. Szybka walka wróciła jednakże do stójki. Soldić szedł do przodu i wypuszczał mocne ciosy.

Soldić bił na tułów i sporo kopał. Czempion kategorii półśredniej zdołał też obalić legendę KSW. Soldić podniósł się i okopywał przeciwnika. Jedno z tych kopnięć trafiło w krocze Mameda. Polak czeczeńskiego pochodzenia potrzebował sporo czasu, aby dojść do siebie. W końcu pojedynek wznowiono. Soldić trafił potężnie lewą ręką. Konsekwenite obijał też tułów starszego o 15 lat przeciwnika. Khalidov trafił za to obrotowym łokciem. Kolejne mocne ciosy Soldicia robiły jednak wrażenie. Potem zawodnik Arrachionu Olsztyn ruszył do mocnego ataku. Zawodnicy wdawali się w bardzo mocną wymianę. Zwycięsko wyszedł z niej Soldić, który brutalnie znokautował rywala lewym sierpowym! Dwa ciosy młotkowe były już zbędne.

Khalidovowi została udzielona pomoc medyczna. Po piekielnym ciosie zawodnik długo dochodził do siebie, ale w końcu wstał. Zawodnicy oddali sobie szacunek na środku klatki.

Zobacz także:

Roman Szymański nie wyklucza walki z Mańkowskim! „Szymek” zdradził warunki potencjalnego starcia!

Najbliższa walka Romana Szymańskiego będzie dla niego dziesiątym pojedynkiem w federacji KSW. 28-latek postawił sobie cel, którym jest pas kategorii lekkiej. Ewentualne zwycięstwo nad Legierskim zdecydowanie przybliża “Szymka” do starcia o złoto. Co jednak w przypadku, gdy mistrzem dywizji będzie zawodnik z jego obecnego klubu czyli Borys Mańkowski?

Dana White chwali Gamrota: Spędził większość kariery w Europie, gdzie zniszczył każdego! Widzieliście?

Mateusz Gamrot (19-1) doceniony! Dana White wypowiedział się w bardzo pochlebnych słowach o naszym reprezentancie. ”Gamer” w sobotę stoczy czwarty pojedynek w największej organizacji na świecie. Były podwójny mistrz KSW w głównej karcie eventu w Las Vegas zmierzy się z Diego Ferreirą (17-4).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis