MMA PLKSWKSW 65: Anita Bekus pokonała faworyzowaną i bardziej doświadczoną Czeszkę

KSW 65: Anita Bekus pokonała faworyzowaną i bardziej doświadczoną Czeszkę

Anita Bekus (5-2) niespodziewanie pokonała Magdalénę Šormovą (10-4) na punkty podczas gali KSW 65 w Arenie Gliwice.

KSW 65 Anita Bekus
Foto: KSW

Šormová ruszyła do przodu. Bekus dobrze jednak sklinczowała a potem efektownie obaliła rywalkę. Polka znalazła się z góry skąd mogła obijać przeciwniczkę. Z dołu Šormová odpowiadała mocnymi łokciami. Pod koniec rundy Bekus znalazła się jeszcze za plecami rywalki.

W drugiej rundzie pojedynek dość szybko przeniósł się do klinczu. Siłowo przeważała Bekus. Zawodniczka Octopus Łódź docisnęła rywalkę do siatki. Walka trafiła do parteru. Tu Šormová zaszła za plecy oponentki. Czeszka wyprowadzała ciosy, ale przede wszystkim szukała drogi do poddania.

Šormová szybko zepchnęła rywalkę na siatkę. Efektownym rzutem to jednak Bekus ją obaliła. Była partnerka Marcina Wrozska zadał kilka ciosów prawą ręką a potem wpięła się za plecy rywalki. Później Bekus znalazła się na górze. Wciąż przede wszystkim miał pozycję dominującą. Šormová z dołu złapała balachę. Polka zdołała ją jednak zrzucić. Czeszka próbowała kopać stojącą nad nią przeciwniczkę. W samej końcówce ponownie na górze znalazła się Anita Bekus.

Wszyscy sędziowie punktowali identycznie – 29-28 dla Anity Bekus

Zobacz także:

Roman Szymański nie wyklucza walki z Mańkowskim! „Szymek” zdradził warunki potencjalnego starcia!

Najbliższa walka Romana Szymańskiego będzie dla niego dziesiątym pojedynkiem w federacji KSW. 28-latek postawił sobie cel, którym jest pas kategorii lekkiej. Ewentualne zwycięstwo nad Legierskim zdecydowanie przybliża “Szymka” do starcia o złoto. Co jednak w przypadku, gdy mistrzem dywizji będzie zawodnik z jego obecnego klubu czyli Borys Mańkowski?

Dana White chwali Gamrota: Spędził większość kariery w Europie, gdzie zniszczył każdego! Widzieliście?

Mateusz Gamrot (19-1) doceniony! Dana White wypowiedział się w bardzo pochlebnych słowach o naszym reprezentancie. ”Gamer” w sobotę stoczy czwarty pojedynek w największej organizacji na świecie. Były podwójny mistrz KSW w głównej karcie eventu w Las Vegas zmierzy się z Diego Ferreirą (17-4).

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis