MMA PLKSWKSW 62: Bruno Augusto dos Santos pokonał Pawła Polityłę po 3-rundowym boju

KSW 62: Bruno Augusto dos Santos pokonał Pawła Polityłę po 3-rundowym boju

Foto: KSW

Bruno Augusto dos Santos (10-2) pokonał Pawła Polityłę (6-3) na gali KSW 62 w Warszawie.

Dos Santos zastopował Polityłę dobrym kopnięciem na tułów. Potem Polak trafił palcem w oko rywala i mieliśmy krótką przerwę. Po wznowieniu Polityło trafił mocnym ciosem i Brazyliczyk próbował zejścia do parteru. Za pierwszym razem się nie udało, ale ponowna próba okazała się już skuteczna. Santos uzyskał pozycję dominującą. “Polski Orzeł” bił jednak również z dołu przede wszystkim łokciami. Uderzenia z góry w wykonaniu Brazylijczyka miały jednak sporą moc. W końcu Polityło zdołał się podnieść i docisnąć oponenta do siatki. Trenujaćy w SBG Ireland Polak siłował się z przeciwnikiem. Dobrze trafił backfistem, lecz sam przyjął wysokie kopnięcie na głowę. Byliśmy świadkami dużej ilości klinczu. W końcówce Polityło spróbował jeszcze zejścia do nóg, ale rywal dobrze popracował w obronie.

Do drugiej rundy Polityło wyszedł już zmęczony. Brazylijski “Konik Polny” wykorzystał to i szybko sprowadził. Santos starał się kontrolować rywala i zadawać ciosy. Polityło nie pozostał jednak bierny. To on teraz dociskał rywala pod siatką trzymając przeciwnika nisko. Długo kontrolował Brazylijczyka, ale nie było przy tym zbyt wielu ciosów. Na minutę przed końcem rundy na krótko zawodnicy wrócili do stójki. Polityło ponownie przyparł rywala do siatki, inkasując jednak kilka mocnych kolan.

Polityło wyprowadzał ciosy, lecz tak naprawdę było to tylko maskowanie wchodzenia w klincz. Polak uparcie dążył do zwarcia. Santos w końcu zerwał klincz. Brazylijczyk próbował wejścia w nogi, które jednak Polak dobrze wybronił. Wkrótce Santos ponownie ruszył do parteru. Nie udało mu się jednak wykończyć obalenia. “Polski Orzeł” ponownie przytrzymał rywala nisko pod siatką. Również on miał jednak kłopoty, aby doprowadzić obalenie do końca. Polityło nie był zbyt aktywny. Po zadaniu kilku ciosów zawodnicy wrócili na środek klatki. Santos efektownie obalił, ale Polityło momentalnie go odwrócił. Polak zaakcentował końcówkę kilkoma ciosami z góry.

O wyniku pojedynku musieli decydować sędziowie punktowi. Byli oni jednomyślni. Walkę wygrał Bruno Augusto dos Santos.

Zobacz także:

KSW 62 PPV. Gdzie oglądać w Internecie?

Już dziś w studiu w Warszawie odbędzie się gala KSW 62. Wydarzenie dostępne będzie w systemie PPV. Sprawdź jak zamówić dostęp.

Armia Fight Night 10: Tymoteusz Łopaczyk skończył Bednorza w 1. rundzie i został mistrzem

Tymoteusz Łopaczyk (8-2) już w pierwszej rundzie pokonał Jacka Bednorza (7-8, 1 N/C) w walce wieczoru gali Armia Fight Night 10 i został nowym mistrzem kategorii półśredniej.

Armia Fight Night 10: Mansur Azhiev udusił Adriana Kępę i zdobył mistrzowską szablę!

Mansur Azhiev (6-0) poddał Adriana Kępę (8-6) w co-main evencie gali Armia Fight Night 10. Stawką pojedynku była szabla kategorii piórkowej.