MMA PLKSWKSW 61: Karolina Owczarz dzięki pracy w parterze zwycięża na punkty

KSW 61: Karolina Owczarz dzięki pracy w parterze zwycięża na punkty

Foto: KSW/Sebastian Rudnicki

Karolina Owczarz (4-1) pokonała Monikę Kučinič (1-1) jednogłośną decyzją na gali KSW 61 w Ergo Arenie.

Na początku walki zawodniczki stały stosunkowo daleko od siebie i krążyły wokół klatki. W któtkich wymianach najpierw trafiała Owczarz a potem Kucinić. W końcu to Polka zdołała przewrócić rywalkę. Owczarz poobijała nieco tułów rywalki łokciami. Zawodniczka WCA Fight Team szukała drogi do trójkąta rękoma nie zapominając o rozbijaniu Słowenki.

Kucinić wywierała presję na Polce na początku drugiej rundy. Nie działo się zbyt wiele, ale to Słowenka kontrolowała przestrzeń w klatce. Na niespełna dwie minuty przed końcem rundy Owczarz przechwyciła kopnięcie rywalki i zdołała ją obalić. Reprezentantka WCA Fight Team zadawała ciosy. Nie były one może zbyt mocne, ale nie pozwalały na podniesienie pojedynku. Kucinić wstała tuż przed końcem rundy i równo z gongiem wyprowadziła jeszcze kopnięcie.

Słowenka poszła do przodu z ciosami, lecz dała się odwrócić pod siatką. Później jednak Kucinić znalazła się za plecami polskiej zawodniczki. Udało jej się też zając pozycję boczną. Owczarz szukała to balachy to trójkąta. Kucinić rozbiła ją o matę. Polka podjęła kolejną próbę. Ta też się nie udała, ale tym razem udało się przetoczyć. Teraz to Owczarz miał pozycję boczna, z której to mogła pracować łokciami. Były też mocne kolana na korpus. Na pół minuty przed końcem walki Owczarz przeszła do dosiadu. Polka rozpuściła ręce, ale ostatecznie walka dotrwała do decyzji.

Sędziowie byli jednomyślni. Wszyscy przyznali zwycięstwo polskiej zawodniczce.

Zobacz także:

FEN stoczy batalię o kontrakt Murańskiego w FAME MMA? Paweł Jóźwiak: Pomożemy Muranom odzyskać pieniądze!

Wygląda na to, że organizacja FEN stoczy batalię o kontrakt Mateusza Murańskiego w FAME MMA. Chodzi o rzekome złamanie warunków umowy, jaka obowiązywała zawodnika po jego walce z Arkadiuszem Tańculą na FAME MMA 10.

Floyd Mayweather i Logan Paul twarz w twarzą tuż przed walką. Zmierzą się już w ten weekend! [WIDEO]

Już w najbliższy weekend dojdzie do pojedynku między legendą zawodowego boksu Floydem Mayweatherem Jr (50-0, 27 KO) a popularnym youtuberem Loganem Paulem (0-1). Najpierw jednak uczestnicy tego wydarzenia ponownie potkali się twarzą w twarz.