MMA PLUFCKSW 60: Phil De Fries ponownie lepszy od Narkuna. Tym razem wygrał przed czasem [WIDEO]

KSW 60: Phil De Fries ponownie lepszy od Narkuna. Tym razem wygrał przed czasem [WIDEO]

Foto: KSW

Phil de Fries (20-6, 1 N/C) pokonał Tomasza Narkuna (18-4)  przez techniczny nokaut w drugiej rundzie walki wieczoru gali KSW 60, której stawką był pas wagi ciężkiej.

Narkun na sam początek próbował efektownego kopnięcia, ale akcja była bardzo daleka od celu. Pojedynek szybko przeniósł się do klinczu. Udało się go zerwać. Narkun napierał z ciosami, ale Anglik dążył do klinczu. Polakowi udało się obalić. Znacznie cięższy De Fries odwrócił jednak pozycję. W dalszej części rundy mistrz wagi ciężkiej miał pozycję z góry, ale Narkun trzymał jego nogę. W końcu De Fries wyswobodził kończynę i uzyskał dominującą pozycję. Z półgardy atakował łokciami. Chwilowy powrót na nogi, ale Anglik ponownie zaciągnął rywala do parteru. Swoją przewagę zaznaczył jeszcze kilkoma krótkimi ciosami.

Zmęczony Narkun dał się dość łatwo obalić po 30 sekundach drugie rundy. De Fries bił ciosy, wyłączał też z obrony rękę przeciwnika. Kilkadziesiąt kolejnych ciosów na głowę mistrza kategorii półciężkiej pozostawało bez odpowiedzi. De Fries kontynuował uderzenia. Sędzia zaczął upominać Narkuna, że musi się bronić. Po dłuższej chwili postanowił zaś przerwać walkę.

Anglik po raz kolejny okazał się lepszy od Polaka. Pierwsza walka tych zawodników odbyła się w 2019 roku na gali KSW 47. De Fries pokonał wtedy “Żyrafę” jednogłośną decyzją. Teraz angielski zawodnik zrobił to ponownie, tym razem przed czasem i obronił pas wagi ciężkiej już po raz piąty.