MMA PLNajnowszeKSWKSW 60: Niezwykle dynamiczna Karolina Wójcik wypunktowała Aleksandrę Rolę

KSW 60: Niezwykle dynamiczna Karolina Wójcik wypunktowała Aleksandrę Rolę

Karolina Wójcik (8-2) okazała się lepsza od Aleksandry Roli (3-2) na gali KSW 60. “Polish Assasin” wygrała jednogłośnie na punkty

KSW 60 Karolina Wójcik

Początek walki to sporo ruchu i niewiele ciosów, które dochodziły do celu. Jak zwykle Wójcik byłabardzo mobilna i stosowała sporo przyruchów. Od czasu do czasu “Polish Assassin” wypadała do przodu z obszernymi ciosami. Rola odpowiadała, ale była znacznie wolniejsza od rywalki i akcje nie dochodziły do celu. Karolina Wójick wciąż szła do przodu. Reprezentantka Grapplingu Kraków z pewnością wyglądała lepiej od przeciwniczki w pierwszej odsłoni.

Rola wyprowadzała sporo niskich kopnięć, które jednak często nie były celne. Wójcik po upływie półtorej minuty docisnęła większą od siebie przeciwniczkę do siatki. “Polish Assassin” pracowała nad sprowadzeniem. W końcu sędzia przerwał klincz i zawodniczki wróciły na środek. Inicjatywa wciąż należała do Karoliny Wójcik. To ona napierała. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem runda zawodniczka Grapplingu Kraków zeszła pod ciosem i złapała oponentkę. Udało jej się nawet zaliczyć skuteczne obalenie.

Wciąż to Karolina Wójcik była stroną inicjującą akcje. Rola była zaś bardzo nieskuteczna. Zawodniczce Czerwonego Smoka brakowało przede wszystkim szybkości. Wójcik złapała rywalkę pod siatką już w stójce zapinając trójkąt rękoma. Po dłuższym czasie sprowadziła za sobą przeciwniczkę do parteru. Ostatecznie okazało się to błędną decyzją. Rola bowiem wyswobodziła się a potem zajęła pozycję za plecami rywalki. Wójcik na moment wstała, ale zawodnika z Poznania ponownie znalazła się za plecami i szybko z powrotem zabrała przeciwniczkę ze sobą do parteru. Nie udało się jej jednak skończyć walki przed czasem.

O wyniku decydowali sędziowie punktowi, Decyzja była jednogłośna – Karolina Wójcik wygrała swoją drugą walkę w Federacji KSW.