MMA PLKSWKSW 59: Łukasz Rajewski pokonał Konrada Dyrschkę po dobrej walce

KSW 59: Łukasz Rajewski pokonał Konrada Dyrschkę po dobrej walce

Foto: Sebastian Rudnicki, KSW

Łukasz Rajewski (11-6, 1 N/C) pokonał Konrada Dyrschkę (11-2, 1 N/C) jednogłośną decyzją sędziowską na gali KSW 59 w Łodzi.

Pojedynek rozpoczął się od niskich kopnięć z obu stron. Pozycję w środku klatki zajmował Rajewski. “Raju” trafił front kickiem w krocze przeciwko i było to naprawdę bolesne. Dyrschka potrzebował sporo czasu, aby dojść do siebie. W końcu walkę wznowiono. Rajewski punktował to ciosami prostymi, to niskimi kopnięcia. Reprezentant Niemiec także odpowiadał. Uderzenia Rajewskiego były jednak mocniejsze. Swoje zaczęły robić niskie kopnięcia. “Raju” trafił naprawdę mocno lewym sierpowym . Dyrschka spróbował zanurkować w nogi, ale próba została dobrze wybroniona.

Dyrschka dysponował dobrą szybkością i kilka jego prostych doszło do celu. Przewagę miał jednak Rajewski. Polak kontynuował mocne lowkicki, które coraz bardziej dewastowały wykroczną nogę rywala. “Raju” stosował sporo kiwek, punktował też lewym prostym. Reprezentant Czerwonego Smoka ustawiał sobie rywala, dobrze uniknął też obalenia.

Trzecia runda to solidna wymiany ciosów i kopnięć w stójce Obaj zawodnicy pokazywali spore umiejętności w tej płaszczyźnie. Dyrschka uaktywnił się, pracował ciosami prostymi i sporo kopał .Rajewski nie pozostał dłużny. Niemiec mający też polską matkę próbował obalenia, lecz bez powodzenia. W samej końcówce Dyrschka w końcu znalazł się na górze w parterze i zaakcentował to kilkoma ciosami.

Po raz kolejny tego wieczoru o wyniku pojedynku musieli decydować sędziowie punktowi. Jednogłośnie orzekli oni, że zwycięzcą został Łukasz Rajewski.

Zobacz także:

Jest nowy rywal “Pudziana” na KSW 59. To olbrzym! Mistrz judo i sambo!

Federacja KSW w ostatniej chwili znalazła nowego rywala dla Mariusza Pudzianowskiego (13-7) w walce wieczoru gali KSW 59.

Punchdown 3: wyniki na żywo. Czy Bonus BGC zaprezentuje słynnego luja ogłuszacza?

Zapraszamy do wspólnego oglądania gali Punchdown 3. To już trzecia kolejna edycja pojedynków na tzw. “liście”, czyli uderzenia z otwartej dłoni. Zobaczymy niezwykle ciekawy turniej oraz superfighty.