MMA PLBez kategoriiKSW 58: Debiut byłego zawodnika UFC już na najbliższej gali?

KSW 58: Debiut byłego zawodnika UFC już na najbliższej gali?

To kolejny, długo wyczekiwany debiut w największej polskiej federacji. Wedle doniesień serbskiego portalu Triangle TV, Darko Stosic ma stoczyć swój debiutancki pojedynek na KSW 58. Rywalem byłego zawodnika UFC ma być Michał Włodarek.

Na debiut Darko Stosica kibice MMA czekają od kwietnia 2020 roku, kiedy to Serb podpisał kontrakt z KSW. Początkowo jego debiut miał odbyć się na gali KSW 54, która nie odbyła się w pierwotnym terminie, z powodu pandemii koronawirusa.

Kariera Stosica w UFC

Debiutancka walka Stosica w największej organizacji świata miała miejsce w lipcu 2018 roku na UFC Fight Night 134. Serb pokonał wówczas bardziej doświadczonego Jeremyego Kimballa przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. Później, niestety dla Darko Stosica, było tylko gorzej. Serb doznał trzech porażek z kolei – kolejno z Devinem Clarkiem, Kennedym Nzechukwu oraz Jamahalem Hillem. Wszystkie walki zostały rozstrzygnięte przez jednogłośne decyzje sędziowskie, ze wskazaniem na rywali Stosica.

Co ciekawe, według medialnych doniesień, Stosic, który dotychczas walczył w kategorii półciężkiej, ma zasilić wagę ciężką KSW.

Powrót Włodarka

Walka ze Stosicem będzie powrotem 36 – latka do okrągłej klatki KSW po ponad rocznej przerwie. Michał Włodarek stoczył swój ostatni pojedynek podczas gali KSW 52, kiedy to już w 34 sekundzie znokautował ciosami Srdjana Marovica.

Kogo jeszcze zobaczymy na KSW 58 ?

Gala KSW 58 odbędzie się za blisko miesiąc, więc znane są już pierwsze szczegóły odnośnie karty walk. W walce wieczoru, będziemy świadkami długo wyczekiwanego powrotu mistrza kategorii piórkowej – Salahdine Parnassa. Francuz zmierzy się z Danielem Torresem, który zanotował ostatnio serię 3 zwycięstw, wygrywając między innymi z faworyzowanym Maxem Cogą, na listopadowej gali KSW 56.

W co-main evencie zobaczymy starcie Szymona Kołeckiego z Martinem Zawadą. Dla obu zawodników będzie to powrót po ponad rocznej przerwie. Ostatnia walka Kołeckiego to zwycięstwo przez TKO z Damianem Janikowskim na KSW 52.

“King Kong” po raz osrtatni wszedł do klatki KSW w maju 2019 roku podczas KSW 49. Zawada zwyciężył wówczas nad również bardzo doświadczonym Thiago Silvą.

Długo wydawało się, że rywalem mistrza olimpijskiego będzie Łukasz Jurkowski, jednak jak na razie przepychanki słowne między obozami obu zawodników nie znalazły swojego zakończenia w klatce. Na ten pojedynek musimy jeszcze poczekać!

Zobacz także:

Amanda Nunes vs Megan Anderson przełożone! Jest nowa data starcia o pas UFC!

Starcie Amanda Nunes vs Megan Anderson oficjalnie przełożone! Stawką tego pojedynku będzie pas mistrzowski wagi piórkowej, który jest w posiadaniu Brazylijki.

Wymiana słowa na linii Bedorf-Kita dalej trwa! W przyszłym roku dojdzie do rewanżu?

Obaj co do jednego są zgodni! W przyszłym roku musi dojść do rewanżowego starcia.

Tomasz Adamek potwierdza powrót do ringu! Podał konkretną datę i organizatora jego walki!

Tomasz Adamek potwierdza powrót do ringu! Okazuje się zatem, że informacja, która obiegła świat sportów walki w miniony weekend została teraz oficjalnie potwierdzona.