MMA PLNajnowszeKSWKSW 56: Justyna Haba zadała Karolinie Owczarz pierwszą porażkę w karierze

KSW 56: Justyna Haba zadała Karolinie Owczarz pierwszą porażkę w karierze

Justyna Haba (3-1) pokonała Karolinę Owczarz (3-1) jednogłośną decyzją sędziowską na gali KSW 56 w Łodzi.

KSW 56 Karolina Owczarz

Od początku walki to Haba wywierała presję na rywalce spychając ją w kierunku siatki i wyprowadzając obszerne ciosy. Owczarz korzystając z przewagi zasięgu znakomicie punktowała jednak prostymi. Potem zawodniczka Shark Top Team Łódź spróbowała zejścia do nóg. Haba jednak dobrze się wybroniła. “Lara Croft” wciąż zajmowała pozycję w środku klatki. Znakomity stopujący lewy prosty w wykonaniu Owczarz robił jednak swoje. Po niezbyt dobrze przygotowanej próbie obalenia w wykonaniu Owczarz to Haba ruszyła do ofensywy w końcówce rundy.

Haba szybko zajęła miejsce na środku również w rundzie drugiej. Po własnym kopnięciu Owczarz znalazła się na plecach. Stamtąd zawodniczka Shark Top Team radziła sobie jednak znakomicie. Złapała rękę rywalki a potem sprowadziła ją na dół. Haba w końcu wyswobodziła się i sama trafiał mocnym ciosem. Jej ofensywę przerwało efektowne obalenie Karoliny Owczarz. Była pięściarka i dziennikarka Polsatu miała pozycję z góry. Po kopnięciu w parterze w okolicach głowy Haby sędzia przerwał na moment pojedynek. Walkę wznowiono. Owczarz raz jeszcze obaliła, lecz nie zadała zbyt wielu obrażeń aktywnej przeciwniczce.

Również w trzeciej rundzie Haba znalazła się od razu na środku. Zawodniczka Legion Team Tarnów trafiła kilkoma lowkickami. To jednak Owczarz zaliczyła kolejne skuteczne obalenie. Haba będąc na plecach walczyła umiejętnie. Sędzia Bosacki zdecydował się na podniesienie pojedynku. Presję wywierała Haba, lecz zdarzało jej się nadziać na lewy prosty. Przez moment zawodniczki walczyły w parterze, gdzie “Lara Croft” zadała kilka ciosów. W ostatniej minucie Owczarz przeprowadziła kolejną akcję przenosząc akcję do parteru. Znowu miała pozycję z góry. Była tam dość pasywna a ciosy zadawała głównie Haba.

Raz jeszcze podczas tej gali to sędziowie punktowi musieli rozstrzygnąć pojedynek. Tym razem byli oni jednak jednomyślni. Przyznali zwycięstwo Justynie Habie.

W walce wieczoru kolejnej gali KSW zmierzą się Michał Materla i Roberto Soldić. Pasa wagi półciężkiej broni Tomasz Narkun. W rozpisce znaleźli się też Karolina Owczarz czy Andrzej Grzebyk. Wyniki gali KSW 56.