MMA PLDamian JanikowskiKSW 55: Andreas Gustafsson pod wrażeniem umiejętności Damiana Janikowskiego! [WIDEO]

KSW 55: Andreas Gustafsson pod wrażeniem umiejętności Damiana Janikowskiego! [WIDEO]

Andreas Gustafsson (6-0) to ciekawe wzmocnienie kategorii średniej. Szwed podczas sobotniego KSW 55 zmierzy się z Damianem Janikowskim (4-3). Tym samym nie ma mowy o walce na odbudowę w przypadku naszego medalisty olimpijskiego.

Chociaż Andreas Gustafsson w zawodowym świecie MMA zadebiutował dopiero w roku 2019 dziś ma już na swoim koncie sześć zwycięstw i żadnej przegranej. Co ciekawe, Szwed, podobnie jak Damian Janikowski, wywodzi się z zapasów. 29-latek z północy był członkiem kadry narodowej Szwecji w zapasach w stylu wolnym i dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium krajowych mistrzostw.

W odróżnieniu jednak od Damiana Janikowskiego, Gustafsson zmieniając matę na klatkę najpierw spróbował swoich sił w amatorskim MMA. Stoczył ponad dziesięć pojedynków. Wziął również udział w Mistrzostwach Świata IMMAF, gdzie wywalczył srebrny medal i dopiero z takim doświadczeniem zdecydował się na przejście na zawodowstwo.

Gustafsson przed walką z Janikowskim: To świetny test dla mnie!

29-latek jest pod wrażeniem umiejętności Damiana Janikowskiego (4-3). ”Bane” zwraca uwagę na to, że na KSW 55 zobaczymy starcie dwóch zapaśników. Andreas ma świadomość, że jest mniej utytułowanym zawodnikiem jeśli chodzi o karierę zapaśniczą.

To świetny test dla mnie, bo obaj jesteśmy byłymi zapaśnikami. Najprawdopodobniej Damian w swojej karierze zapaśniczej był lepszym zawodnikiem ode mnie. Przede wszystkim to będzie świetna walka.   

Cała rozmowa poniżej:

Gustafsson walczył do tej pory w Szwecji, Anglii, Austrii, Danii i Bahrainie, a prawie wszystkie jego starcia skończyły się przed czasem. Szwed potrafi zarówno poddawać, jak i nokautować swoich rywali. Jego zderzenie z Damianem Janikowskim może się więc okazać niezwykle ciekawe. Obaj wywodzą się bowiem z zapasów, obaj niedawno wkroczyli na zawodową drogę MMA i obaj potrafią nokautować przeciwników.

Zobacz także:

Skandaliczna sytuacja w Polskim boksie! Co wy o tym sądzicie?

Choć gala Tomasza Babilońskiego była już w wakacje to dalej nie jest uwzględniona! Tak to prawda gala z walką wieczoru Runowski vs Rutkowski nie została uwzględniona w najważniejszym bokserskim serwisie

Najman zapowiada premierę swojej biografii! Zaskoczeni?

Marcin Najman nie przestaje zaskakiwać. Tym razem w mediach społecznościowych zdradził, że już niebawem pojawi się premiera jego biografii. Zobaczcie szczegóły