MMA PLNajnowszeKSWKSW 50: Aleksandra Rola zasypuje rywalkę gradem ciosów i wygrywa przed czasem w debiucie dla KSW! [WIDEO]

Aleksandra Rola (3-0) pokonała Catherine Costigan (6-3) przez techniczny nokaut w drugiej rundzie w walce otwierającej KSW 50 w Londynie.

KSW 50 Aleksandra Rola

Rola zaczęła walkę od wewnętrznego lowkicka. Początek był jednak bardzo spokojny. Zawodniczki zwarły się w klinczu, który Polka ładnie rozerwała ciosem. Rola zajmowała środek klatki i od czasu wyprowadzała ciosy bądź niskie kopnięcia. Walka raz jeszcze znalazła się z klinczu. Tu silniejsza 28-letnia polska zawodniczka obróciła rywalkę i przyparła do siatki. Rola pracowała nad obaleniem. Costigan co prawda przez moment złapała głowę Polki lądując na plecach, lecz nie utrzymała tego uchwytu. Zawodniczka Berkut WCA Fight Team znalazła się z góry, a tuż przed końcem rundy walka wróciła do klinczu.

Na początku kolejnej rundy Aleksandra Rola trafila serią kilku ciosów. Później w klinczu zasypała rywalkę mocnymi kolanami i ciosami. Irlandka nie odpowiadała na kolejne ciosy i w końcu sędzia przerwał pojedynek.

Rola wygrała wcześniej dwie walki na galach Granda PRO. 39-letnia Irlandka występowała z kolei wcześniej na galach Cage Warriors, raz walczyła też dla czołowej kobiecej organizacji Invicta FC. Costigan wróciła jednak do klatki po 2,5-letniej przerwie.

Już dwukrotnie próbowano zestawić walkę Roli z Karoliną Owczarz. Po dzisiejszym zwycięstwie istnieje duża szansa, iż w  końcu dojdzie do tego pojedynku.