KSW 47 – wszystko co musisz wiedzieć o gali!

KSW 47 wszystko co musisz wiedzieć! Rozpiska KSW 47 wraz z opisami walk. Wydarzenie odbędzie się 23 marca 2019 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Przedstawiamy informacje na temat transmisji oraz dokładnych godzin rozpoczęcia karty walk. KSW 47 – wszystko co musisz wiedzieć o gali!

Co się wydarzy na KSW 47?

Gala KSW 47 to pierwsza gala w 2019 jaką przygotowali właściciele największej polskiej organizacji MMA. Transmisja wydarzenia będzie dostępna za pomocą PPV. KSW powróci do łódzkiej Atlas Areny po raz szósty w historii.

W walce wieczoru do walki o mistrzostwo wagi ciężkiej. Phil De Fries w drugiej obronie tytułu podejmie aktualnego czempiona w kategorii półciężkiej Tomasza Narkuna. „Giraffe” napędzony wygranymi nad Mamedem Khalidovem stanie więc przed szansą bycia kolejnym podwójnym mistrzem KSW.

W drugiej najważniejszej walce na tej gali, Mariusz Pudzianowski przywita debiutującego w okrągłej klatce KSW Szymona Kołeckiego. Obaj byli mistrzami w swoich poprzednich dyscyplinach, obaj wyjdą do walki nastawieni na jedno – posłać oponenta na deski.

Powrót po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzjami zaliczy Borys Mańkowski. Rywalem „Tasmańskiego Diabła” będzie nie kto inny jak dobrze znany Poznaniakowi – Norman Parke. Panowie staną więc przed szansą, by wyjaśnić sobie wszelkie nieporozumienia jakie miały miejsce w przeszłości.

Trzecim pojedynkiem w kategorii ciężkiej na łódzkiej gali będzie starcie Satoshi’ego Ishii z Fernando Rodriguesem. Legenda sportów walki w debiucie na KSW podejmie byłego mistrza i kto wie, czy ta walka nie będzie miała ogromnego znaczenia w kontekście statusu pretendenta do pasa.

Do klatki powróci także Damian Janikowski. Brązowy medalista olimpijski po przegranej z Michałem Materlą spotka się z Serbem – Aleksandarem Ilićem, który może pochwalić się rekordem 10-2. Doświadczenie będzie zatem po jego stronie.

Marcin Wrzosek podejmie wchodzącego na zastępstwo Krzysztofa Klaczka w arcyważnym pojedynku, zwłaszcza w kontekście jego pozycji w wadze piórkowej. Były mistrz tejże kategorii ma zamiar zmazać plamę po ostatnich niepowodzeniach, lecz debiutujący Klaczek to uznany fighter w środowisku MMA. Będzie ciekawie.

Karolina Owczarz po raz kolejny wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie i po raz kolejny będzie chciała sprawić niespodziankę. Tym razem jej rywalką będzie Marta Chojnoska. Wywodząca się ze sportów uderzanych zawodniczka przed laty mierzyła się na KSW m.in. z Karoliną Kowalkiewicz. Chojnoska wskoczyła do rozpiski w wyniku kontuzji Aleksandry Roli.

Kartę walk łódzkiego wydarzenia otworzą starcie Gralka vs. Polityło w limicie wagi koguciej oraz Kazieczko vs. Kopera w wadze koguciej. Wygrani tych walk będą mogli planować dalszą karierę w KSW, przegranych natomiast mogą spotkać nieprzyjemne konsekwencje.

Kto będzie walczył na gali?

Walka wieczoru:
120.2 kg: Phil De Fries vs. Tomasz Narkun – walka o pas mistrzowski wagi ciężkiej

Karta główna:
120.2 kg: Mariusz Pudzianowski vs. Szymon Kołecki
77.1 kg: Borys Mańkowski vs. Norman Parke
120.2 kg: Satoshi Ishii vs. Fernando Rodrigues
83.9 kg: Damian Janikowski vs. Aleksandar Ilić
65.8 kg: Marcin Wrzosek vs. Krzysztof Klaczek
56.7 kg: Karolina Owczarz vs. Marta Chojnoska
70.3 kg: Maciej Kazieczko vs. Bartłomiej Kopera
61.2 kg: Dawid Gralka vs. Paweł Polityło

Gdzie oglądać galę KSW?

Gala KSW 47 będzie transmitowana w systemie PPV. Transmisja rozpocznie się o godzinie 19:00 czasu polskiego. Informacje jak wykupić odpowiedni pakiet znajdziecie tutaj.

KSW 47: De Fries vs. Narkun
Data: 23 marca 2019
Miejsce: Atlas Arena, Łódź, Polska

Transmisja: PPV

KSW 47 – wszystko co musisz wiedzieć o gali!

Walka wieczoru:

120.2 kg: Phil De Fries vs. Tomasz Narkun – walka o pas mistrzowski wagi ciężkiej

Przed Tomaszem Narkunem ogromne wyzwanie. Phil De Fries wkroczył do KSW przebojem, odprawiając kolejno przed czasem Michała Andryszaka i Karola Bedorfa. „Giraffe” z kolei jest napędzony dwoma zwycięstwami nad legendą polskiej sceny MMA – Mamedem Khalidovem.

Tym razem to Narkun będzie mniejszy od rywala, to może stanowić problem w walce na chwyty. Anglik jest również bardzo dobry w parterze, gdzie Narkun jest bez wątpienia najgroźniejszy.

Kto wie, zatem być może wygra ten kto zyska przewagę w stójce. Jedno jest pewne, w wadze ciężkiej może zdecydować jeden cios, lepiej nie mrugać.


120.2 kg: Mariusz Pudzianowski vs. Szymon Kołecki

Nie dostał łatwego zadania w debiucie dla KSW Szymon Kołecki. Podopieczny Mirosława Oknińskiego podejmie Mariusza Pudzianowskiego – jednego z głównym motorów napędowych największej polskiej organizacji MMA.

„Pudzian” po porażce z Karolem Bedorfem zrobił nieco przerwy od startów, lecz znając jego zamiłowanie do pracy można być pewnym, że 23 marca wyjdzie do klatki przygotowany na 100%.

Kołecki będzie miał po swojej stronie dynamikę oraz osobę trenera. Mirosław Okniński to fachowiec jakich mało, a jako były trener Pudzianowskiego, będzie miał z pewnością cenne wskazówki dla swojego podopiecznego.

Najbardziej medialne starcie tej gali. Zwycięzca będzie jednakże tylko jeden.


77.1 kg: Borys Mańkowski vs. Norman Parke

Mańkowski vs. Parke to poza ogromną dawką umiejętności, także historia z przeszłości. Pomiędzy obozami Polaka i Irlandczyka iskrzy w zasadzie od momentu ogłoszenia pierwszej walki Mateusza Gamrota ze „Strominem”.

„Diabeł Tasmański” wraca po dłuższej przerwie i jego dyspozycja może być zagadkowa. Zwłaszcza jeśli mówimy o pojęciu tzw. „rdzy ringowej”. Parke z pewnością będzie prowokował rywala nie tylko przed samą walką, ale także w jej trakcie.

Mimo wszystko faworytem powinien być Polak, dla którego kategoria półśrednia jest naturalnym środowiskiem. Irlandczyk z Północy z kolei większość walk stoczył w dywizji lekkiej.


120.2 kg: Fernando Rodrigues vs. Satoshi Ishii

Były mistrz wagi ciężkiej Fernando Rodrigues odbudował się poza organizacji i wróci do okrągłej klatki KSW. A przywita w niej nie byle kogo, bo samego Satoshi’ego Ishii. Doświadczony Japończyk, poza złotym medalem Igrzyski Olimpijskich może pochwalić się bogatą karierą w MMA. Na rozkładzie ma m.in. aktualnego mistrza wagi ciężkiej – Phila De Friesa.

Eksplozywny Rodrigues udowodnił w starciu z Bedorfem, że nie wolno go skreślać, a jego agresja od pierwszych sekund jest gwarancją ciekawego pojedynku.


83.9 kg: Damian Janikowski vs. Aleksandar Ilić

Janikowski po porażce z doświadczonym Michałem Materlą będzie maksymalnie skoncentrowany, by wrócić na zwycięski szlak. Przeszkodzić w tym zadaniu będzie chciał mu Aleksandar Ilić.

Serbski „Joker” legitymuje się rekordem 10-2, a większość swych walk kończył przed czasem. Damian będzie musiał pokazać, że jest w stanie okiełznać emocje i nie dać się nadziać na jedną z bomb rywala. Starcie bardzo ciekawe, które może więcej powiedzieć nam w jakim kierunku będzie szła kariera polskiego zapaśnika.


65.8 kg: Marcin Wrzosek vs. Krzysztof Klaczek

Wrzosek pierwotnie miał mierzyć się z doskonale znanym w KSW – Danielem Torresem. Kontuzja wyeliminowała jednak Brazylijczyka z pojedynku. Organizatorzy zadbali jednak o godne zastępstwo w osobie Krzysztofa Klaczka.

Pochodzący z Konina fighter jest na fali dwóch zwycięstw i wygląda na to, że wrócił do świetnej dyspozycji sprzed poważnej kontuzji. W innym nastroju do walki przystąpi „Polski Zombie”, który będzie szukał odbudowania się po porażce z Salahdinem Parnasse. Nie możecie tego przegapić.


56.7 kg: Karolina Owczarz vs. Marta Chojnoska

Owczarz vs. Chojnoska to starcie, które może skończyć się bardzo szybko. Obie wywodzą się ze sportów uderzanych, obie mają chęć na zwycięstwo.

Reprezentantka Shark Top Team w pierwszej zawodowej walce szybko poddała Paulinę Raszewską i pokazała, że drzemie w niej spory potencjał. Chojnoska przed laty walczyła w organizacji KSW, gdy ta budowała dywizję kobiecą. Marta doszła do walki o pas, którą jednakże przegrała ulegając Karolinie Kowalkiewicz. Po latach walk w innych formułach, wraca do MMA, by napisać swoją historię na nowo.


70.3 kg: Maciej Kazieczko vs. Bartłomiej Kopera

Podopieczny Andrzeja Kościelskiego na KSW 43 udanie powrócił po pierwszej porażce w karierze i pewnie pokonał Macieja Kalicińskiego. Walką w łódzkiej Atlas Arenie będzie starał się postawić kolejny stempel w swojej karierze.

Jego rywalem będzie lokalny bohater Bartłomiej Kopera. Reprezentant Zenith Vera Fight Club po emocjonującym starciu uległ w debiucie Filipowi Wolańskiemu i postanowił przejść do kategorii lekkiej. Wygrana z Kazieczką byłaby wiec dla niego mocnym otwarciem.


61.2 kg: Dawid Gralka vs. Paweł Polityło

Kolejny lokalny faworyt Dawid Gralka po niepowodzeniu w debiucie będzie chciał zmazać plamę. Spotka się on z Pawłem Polityłą, który na KSW 40 stoczył świetną walkę z Antunem Racicem i był bliski sprawienia sensacji. Trenujący na co dzień w Dublinie zawodnik wygrał wszystkie trzy walki w 2018 roku i na KSW 47 będzie chciał podtrzymać udaną passę.

To będzie mocne otwarcie gali w Atlas Arenie, a wygrana dla jednego z nich będzie sporym krokiem naprzód we wciąż raczkującej w KSW kategorii koguciej.

Czym jest federacja KSW?

Pierwsza gala KSW odbyła się 27 lutego 2004 w warszawskim hotelu Marriott. Rywalizacja toczyła się w formacie 4 lub 8-osobowych turniejów (do 2011 roku) oraz pojedynczych walk. Począwszy od drugiej edycji, gale KSW transmitowane były przez telewizję kodowaną Polsat Sport, a od gali KSW 11 transmisja trafiła na otwarty Polsat. Założycielami i właścicielami organizacji są Maciej Kawulski i Martin Lewandowski. 

Pierwsza gala KSW transmitowana w systemie PPV to KSW 20, która odbyła się 15 września 2012 r. Do gali KSW 26 walki odbywały się na białym ringu, który nie do końca był odpowiedni do walk MMA. Debiut okrągłej klatki KSW miał miejsce 17 maja 2014 r. na KSW 27 w Ergo Arenie. Federacja do tej pory zorganizowała dwie gale poza granicami Polski – KSW 32 (Londyn, Wielka Brytania) oraz KSW 40 (Dublin, Irlandia).

Największa w historii gala tej organizacja odbyła się 27 maja 2017 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Gala KSW 39 zgromadziło ponad 56 tysięcy widzów, ustanawiając tym samym nowy europejski rekord frekwencji podczas gali MMA oraz uzyskała drugi wynik na świecie.

KSW 47 – wszystko co musisz wiedzieć o gali! Szerzej o historii KSW możecie poczytać tutaj!