MMA PLNajnowszeKSWKSW 42: To była pierwsza w historii 25-minutowa walka w KSW! Ariane Lipski nadal mistrzynią!

W pierwszym pojedynku na gali KSW 42 w Łodzi, którego stawką był pas mistrzowski największej federacji MMA w Europie, Ariane Lipski (11-3) obroniła tytuł mistrzyni wagi muszej KSW wypunktowując jednogłośnie na punkty Argentynkę – Silvanę Gomez Juarez (6-2).

UFC Greenville: Była mistrzyni KSW Ariane Lipski przegrała drugą walkę z rzędu

Starcie między Brazylijką a Argentynką było pierwszą walką w historii KSW, która trwała pełne 25 minut.

Tym razem walka z udziałem Ariane Lipski nie porwała tłumów. Obie zawodniczki podeszły do siebie z wielkim szacunkiem i głównie wymieniały ciosy w stójce. Jednakże Brazylijka była w tym starciu stroną aktywniejszą, korzystającą z tajskiego klinczu i kolan i mocnych niskich kopnięć, które spowodowały poważne obrzęki na nodze wykrocznej Argentynki. Co prawda Juarez udało się dwukrotnie posadzić Brazylijkę na macie klatki – raz w pierwszej rundzie po przechwyceniu kopnięcia, a drugi raz w trzeciej po celnym sierpie. Ale z obu sytuacji zagrożenia Lipski udało się wyjść cało i dalej mogła uskuteczniać swoja taktykę na walkę.

Ostatecznie, Lipski wygrała pojedynek jednogłośną decyzją sędziów po długiej i męczącej 25-minutowej walce.