MMA PLNajnowszeKSWKSW 36: Materla vs. Palhares – wyniki i relacja

KSW 36: Materla vs. Palhares – wyniki i relacja

Pełna rozpiska gali KSW 36 wraz z informacją na temat transmisji oraz dokładne godziny rozpoczęcia karty walk.

KSW 36: Materla vs. Palhares
Data:
1 października 2016,
Miejsce: Hala CRS, Zielona Góra, Polska,
Transmisja: start o 18:30

  • Karta główna: 20:05 – Polsat, KSW TV
  • Karta wstępna: 18:30 – Polsat Sport, KSW TV

ROZPISKA

Walka wieczoru: (22:30 – Polsat, KSW TV)
84 kg.: Michał Materla (24-5) pok. Rousimar Parhalesa (18-8) przez KO (podbródkowy) w 2 rundzie.

Główna karta: (20:05 – Polsat, KSW TV)
Pojedynek o pas mistrzowski dywizji półciężkiej:
93kg.: Tomasz Narkun (13-2) pok. Rameau Thierry Sokoudjou (17-15) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie.

Pojedynek o pas mistrzowski dywizji lekkiej:
70 kg.: Mateusz Gamrot (12-0) pok. Renato Gomes Gabriela (19-9) przez poddanie (skrętówka) w 2 rundzie.

57 kg.: Ariane Lipski (8-3) pok. Sheilę Gaff (9-7) przez TKO (uderzenia) w 1 rundzie.
120 kg.: Michal Kita (19-6) pok. Michała Włodarka (7-2) przez poddanie (gilotyna) w 1 rundzie.
66 kg.: Kleber Koike Erbst (21-4-1) pok. Leszka Krakowskiego (10-1) przez poddanie (trójkąt nogami) w 1 rundzie.

Karta wstępna: (Polsat Sport, KSW TV)
57 kg.: Diana Belbita (8-2) pok. Katarzynę Lubońską (4-2) przez jednogłośną decyzję.
70 kg.: Grzegorz Szulakowski (7-1) pok. Bartlomieja Kurczewskiego (9-7) przez jednogłośną decyzję.

70 kg.: Maciej Kazieczko (2-0) pok. Mariusza Mazura (3-1) przez jednogłośną decyzję.

Michał Materla vs. Rousimar Parhales

Po pierwszych 5 minutach byliśmy świadkami wymiany mocnych kopnięć i ciosów. Początek drugiej rundy wyglądał podobnie, ale nagle Michał Materla trafił Parhalesa jednym ciosem, który sprawił, że ten padł i było po wszystkim.

Tomasz Narkun vs. Rameau Thierry Sokoudjou

Pierwsza runda była pokazem umiejętności parterowych obecnego mistrza. Niestety za ciągnięcie przeciwnika za włosy Narkun został ukarany odjętym punktem. Chwilę później Polak znowu próbował założyć dźwignię na łokieć, ale rywal skutecznie się bronił. Po przejściu do stójki Żyrafa rzucił się na Kameruńczyka okładając go raz za razem i sędzia zdecydował się przerwać pojedynek, a Narkun obronił pas po raz drugi.

Mateusz Gamrot vs. Renato Gomes Gabriel

Walka od razu została przeniesiona do parteru z wyraźną dominacją Gamrota. Po powrocie do stójki zawodnicy nie szczędzili sobie mocnych ciosów. Druga runda to już pełna dominacja zawodnika z Poznania, który poddał swojego rywala i tym samym pas zostanie na jego biodrach.

Ariane Lipski vs. Sheila Gaff

Początek tej walki zaczął się od fenomenalnej wymiany ciosów. Potem zrobiło się odrobinę spokojniej, ale wystarczył jeden mocny cios Lipski, który sprawił, że Gaff upadła i ta mogła dokończyła robotę zadając upadającej przeciwniczce kilka dodatkowych mocnych ciosów.

Michał Kita vs. Michał Włodarek

Ta walka również należała do bardzo szybkich. Przez połowę rundy panowie oszczędzali na zadawaniu ciosów. Gdy pojedynek przeniósł się do parteru, właściwie od razu Michałowi Kicie udało się założyć gilotynę i zgarnąć zwycięstwo przed zakończeniem 1 rundy.

Kleber Koike Erbst vs. Leszek Krakowski

Walka przeplatana była ostrymi wymianami ciosów w stójce i pokazaniem wybitnych umiejętności parterowych Erbsta. Dopiero drugi założony trójkąt nogami na głowę sprawił, że Polak odklepał i tym samym już w 1 rundzie Erbst zgarnął kolejne zwycięstwo.

Lubońska vs. Belbita

Walka młodych zawodniczek rozpoczęła się od klinczu, w którym przeważała reprezentantka Polski. Po chwili Belbita wykorzystała broń Lubońskiej – haczenie rodem z judo,  w ten sposób ją obalając. Zawodniczka z Piły nie wykazywała w parterze dużej aktywności, poza kilkoma kopnięciami z dołu na obijającą jej nogi w stójce rywalkę.  Cała druga runda toczyła się w stójce. Rumunka wyglądała w niej znacznie lepiej, skutecznie punktowała sierpami i kopnięciami, była szybsza i nie dawała się regularnie trafiać Lubońskiej. Cztery minuty ostatniego starcia również przebiegały pod dyktando stójkowych wymian, w których Rumunka przeważała. Polka była nieco aktywniejsza, jednak nadal zadawała mniej ciosów od przeciwniczki. Na minutę przed końcem Belbita drugi raz wykorzystała haczenie z klinczu, kontrolując pojedynek do ostatniej syreny.

Szulakowski vs. Kurczewski

Zaczęło się od mocnego uderzenia łokciem Kurczewskiego, który sprawił, że Szulakowski upadł. Potem ratując się, Szulakowski przykleił się do swojego rywala, spędzając część rundy przy siatce na plecach swojego przeciwnika szukając poddania. Druga runda wyglądała podobnie, Szulakowski znowu mocno przytulił się do swojego rywala. Pod koniec rundy sprowadził walkę do parteru, a Kurczewski z dołu był bezradny. W trzeciej rundzie ponownie byliśmy świadkami sytuacji, w której Szulakowski wisiał na plecach swojego przeciwnika pod siatką, a potem walka znowu przeniosła się do parteru, w którym również niewiele się działo.

Kazieczko vs. Mazur

Obaj debiutanci zaczęli bardzo agresywnie, runda toczyła się na bardzo wysokich obrotach, Mazur walczył bardzo aktywnie z pleców, jednak to Kazieczko kontrolował sytuację przez dłuższy czas. Kolejne dwie rundy wyglądały bardzo podobnie do siebie. Po kilku chwilach Mazur lądował na plecach po nieudanych próbach obaleń, ciągle stwarzał zagrożenie z dołu, zwijając się do przeróżnych technik kończących, jednak zawodnik Ankosu MMA Poznań nic sobie z tego nie robił i spokojnie z nich wychodził.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis