MMA PLNajnowszeKsiążkiewiczKsiążkiewicz po kolejnym efektownym zwycięstwie apeluje do UFC: Gdzie jest mój pieprzony kontrakt!

Książkiewicz po kolejnym efektownym zwycięstwie apeluje do UFC: Gdzie jest mój pieprzony kontrakt!

Mariusz Książkiewicz (10-1) to kolejny nasz reprezentant, który już niebawem może trafić do największej organizacji na świecie. Polak z piątku na sobotę wystąpił w walce wieczoru LFA 130. Książkiewicz tuż po pojedynku apelował do UFC.

Książkiewicz

“The Iron Pol” mógł dostać się do amerykańskiego giganta już w listopadzie 2020 roku. 32-latek wystąpił na Contender Series, gdzie doznał pierwszej zawodowej przegranej. Książkiewicz po jednogłośnej decyzji sędziów przegrał z Mario Sousą. Polak wrócił na odpowiednie tory pod koniec poprzedniego roku. Mariusz w Kanadzie w niecałe dwie minuty zdemolował zawodnika publiczności – Grahama Parka.

Mariusz zdecydował wyjechać do Kanady i tym samym właśnie tam spędza swoje życie. To nie oznacza, że nie pojawia się również w ojczyźnie. Mowa o Szczecinie i wspólnych treningach z byłym mistrzem KSW – Michałem Materlą. W sierpniu 2020 roku udało nam się porozmawiać z ”The Iron Polem”, który opowiedział swoją historię.

Sami zobaczcie:

Ważne zwycięstwo Mariusza Książkiewicza!

To było bardzo ważne zwycięstwo, które mocno przybliża Mariusza Książkiewicza (10-1) do największej organizacji na świecie. Polak wystąpił w walce wieczoru LFA 130, gdzie zmierzył się z reprezentantem Brazylii – Alessandro Gambulino (12-4).

Brazylijczyk dość szybko próbował obalać i przechodził do klinczu. Na to przygotowany był Książkiewicz, który odpowiadał łokciami oraz kolanami. Jedno z kolan naruszyło Gambulino. Książkiewicz w parterze ruszył z ciosami (niczym z karabinu maszynowego). Sędzia był zmuszony szybko przerwać walkę.

Cały pojedynek możecie zobaczyć poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=DtvLx4NQR78

Książkiewicz w wywiadzie po walce (z Michaelem Chiesą) miał ważny apel do UFC.

Dana White, Mick Maynard, Sean Shelby, gdzie jest mój pieprzony kontrakt?

Zobacz także:

Żona Jacka Murańskiego rozpoczęła przygotowania do walki! Jest nagranie z treningu! Widzieliście?

Tak to prawda! Joanna Godlewska-Murańska rozpoczęła przygotowania do walki. Póki co nie wiemy jaka będzie to formuła. Żona Jacka Murańskiego przygotowuje się w Gdańsku pod okiem Roberta Maruszaka.

Typowanie redakcyjne #252: KSW 69: Przybysz vs. Martins! A jak wy typujecie?

Zapraszamy na dwieście pięćdziesiątą czwartą edycję naszego typowania redakcyjnego. W tej odsłonie wytypowaliśmy pojedynki z gali KSW 69 w Warszawie. Galę zwieńczy walka mistrzowska w dywizji koguciej.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis