MMA PLBoksKrzysztof Włodarczyk wraca! ”Diablo” jest blisko dużych walk!

Krzysztof Włodarczyk wraca! ”Diablo” jest blisko dużych walk!

Foto: Krzysztof Włodarczyk facebook

Krzysztof Włodarczyk (58-4-1, 39 KO) wraca na ring. Co ciekawe ”Diablo” już niebawem może stoczyć duży pojedynek w wadze junior ciężkiej. Poinformował o tym promotor Andrzej Wasilewski.

39-latek ostatnie dwa pojedynki stoczył w 2019 roku. Włodarczyk w Łomży wypunktował Alexandru Jura, a w Nosalowym Dworze – Taylora Mabike. Nasz były mistrz świata w tych starciach nie wyglądał dobrze… Krzysztof jak i jego promotor wspominał o licznych urazach, które go dotknęły w tamtym okresie.

Włodarczyk dostanie dużą walkę?

Andrzej Wasilewski za pomocą twittera zdradził, że Krzysztof Włodarczyk (58-4-1, 39 KO) jest blisko dużych walk w kategorii junior ciężkiej. ”Diablo” jest dalej cenionym nazwiskiem w świecie boksu. 

Diablo wraca na ring. Jest blisko walki o EBU, a może nawet IBF. To bardzo uznane nazwisko w światowym boksie.

Warto dodać, że Włodarczyk został wyznaczony do walki z obecnym mistrzem Europy wagi junior ciężkiej Tommym McCarthym (17-2, 8 KO). Teraz musi dojść do porozumienia obu stron.

Brytyjczyk tytuł mistrza Europy zdobył w 2019 roku. McCarthy we Włoszech sprawił dużą niespodziankę skradając zero Fabio Turchi.

Tommy ostatni pojedynek stoczył na gali Usyk-Chisora. 30-latek po trudnej walce pokonał na punkty rodaka Bilala Laggoune (25-2-2).

Włodarczyk pierwszy znaczący tytuł zdobył 25 listopada 2006 roku, gdy na Torwarze niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Steve’a Cunninghama (29-9-1). Amerykanin przystępował do tego pojedynku z nieskazitelnym rekordem (19-0).

Zobacz także:

Trening Kaczmarczyka niczym Rocky! Widzieliście?

Ten chłopak ma bardzo duży potencjał. Patryk Kaczmarczyk i jego trening niczym w filmie Rocky. Widzieliście już?

Pierwszy wywiad z Błachowiczem po ogłoszeniu walki! Oglądaliście?

Zobaczcie co powiedział Jan Błachowicz po ogłoszonej walce z Israelem Adesanyą. Do starcia mistrzów dojdzie w marcu w Las Vegas