MMA PLArchiwumUFCKrzysztof Jotko zwolniony z UFC. Co dalej z Polakiem?

Krzysztof Jotko zwolniony z UFC. Co dalej z Polakiem?

Dość niespodziewana wiadomość. Krzysztof Jotko (24-6) został zwolniony z organizacji UFC!

Krzysztof Jotko zwolniony z UFC
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Swój ostatni pojedynek w organizacji Dany White’a Polak stoczył na początku października. Na gali UFC on ESPN+ 69 Brendan Allen poddał go już w 1. rundzie.

Informację na ten temat podał profil UFC Roster Watch.

Mimo wszystko informacja o zwolnieniu Jotki wydaje się sporym zaskoczeniem. Przed walką z Allenem polski zawodnik wygrał bowiem dwie walki. W ostatnich siedmiu pojedynkach zaś jedynie dwukrotnie schodził pokonany. Mimo zwycięstw nie prezentował on jednak zbyt efektownego stylu co mogło ostatecznie zdecydować o zakończeniu współpracy.

Krzysztof Jotko w organizacji UFC występował od 2013 roku. Łącznie wystąpił w oktagonie aż 17 razy. Jego bilans jest pozytywny – 11 zwycięstw i 6 porażek. W szczytowym momencie kariery po pięciu kolejnych wygranych walkach zajmował nawet 8. miejsce w rankingu kategorii średniej.

Co dalej z Polakiem?

Jotko ma 33 lata. Obecnie trenuje w American Top Team na Florydzie. Czy w związku z tym pozostanie w Stanach Zjednoczonych i spróbuje swoich sił w innej czołowej organizacji jak Bellator MMA czy PFL? A może po wielu latach powróci do Polski, choćby do Federacji KSW? Zapewne w niedalekiej przyszłości poznamy dalsze losy polskiego zawodnika, który przez wiele lat zaznaczył swoją obecność w organizacji UFC.

Zobacz także:

KnockOut Boxing Night 25. Masternak zawalczy o tytuł mistrza świata. Włodarczyk wygrał przed czasem [WIDEO]

Za nami gala Knockout Boxing Night 25 w Nosalowym Dworze Zakopanem. Polski pięściarz wywalczył na niej prawo do walki o pas mistrza świata! Oprócz Mateusza Masternaka wygrał też Krzysztof Włodarczyk. Mateusz Tryc z kolei sensacyjnie doznał pierwszej porażki w karierze.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis