MMA PLUFCKrzysztof Jotko vs. Eryk Anders na gali UFC w Portland

Krzysztof Jotko vs. Eryk Anders na gali UFC w Portland

Foto: Jul 27, 2019; Edmonton, Alberta, Canada; Krzysztof Jotko (blue gloves) and Marc-Andre Barriault (red gloves) during UFC 240 at Rogers Place. Mandatory Credit: Sergei Belski-USA TODAY Sports

Krzysztof Jotko (21-4) powróci do oktagonu na gali UFC on ESPN+ 30, która 11 kwietnia odbędzie się w Portland. Polak zmierzy się tam z Erykiem Andersem (13-4).

Polski zawodnik potwierdził to starcie na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

11 April @ufc Portland Jotko vs Anders!!!!

Opublikowany przez Krzysztofa Jotkę Wtorek, 18 lutego 2020

Jotko walczy dla UFC od 2013 roku i wygrał w tej organizacji 8 z 12 walk. Polak swego czasu zbudował serię pięciu zwycięstw i był klasyfikowany w czołowej “10” wagi średniej. Później przyszedł jednak gorszy okres i trzy porażki z rzędu. Ostatnio jednak Jotko powrócił na zwycięską ścieżkę. W 2019 roku zanotował on bowiem dwa zwycięstwa. W kwietniu na gali w St. Petersburgu wypunktował Alena Amedovskiego. Z kolei w lipcu na UFC 240 w Edmonton pokonał niejednogłośną decyzją Marca-Andre Barriaulta. Polak w zeszłym roku miał stoczyć jeszcze jedną walkę. Z listopadowego pojedynku z Edmenem Shahbazyanem na UFC 244 wyeliminowała go jednak kontuzja.

Bilans Andersa w UFC to pięć zwycięstw i cztery porażki. “Ya Boi” w przeszłości zanotował występ w walce wieczoru w starciu z legendarnym Lyoto Machidą. Sytuacja Amerykanina jest stosunkowo podobno do tej Polaka. Anders bowiem również po trzech porażkach ostatnio zanotował dwa kolejne zwycięstwa. Zawodnik ten szybko znokautował Vinicius Moreirę a w ostatnim pojedynku wygrał niejednogłośnie z Geraldem Meerschaertem.

W walce wieczoru gali w Portland zmierzą się zawodnicy kategorii ciężkiej Alistair Overeem i Walt Harris.