MMA PLNajnowszeArtur SzpilkaKrzysztof Głowacki o walce Szpilka-Pudzian: Ciężka walka dla Artura, naprawdę ciężka!

Krzysztof Głowacki o walce Szpilka-Pudzian: Ciężka walka dla Artura, naprawdę ciężka!

Na kanale ringpolska.pl ukazała się rozmowa z Krzysztofem Głowackim. Podczas rozmowy “Główka” postanowił wypowiedzieć się na temat walki Szpilka-Pudzian, do której dojdzie 3 czerwca na gali XTB KSW 83: Colosseum 2.

Krzysztof Głowacki to dwukrotny posiadacz pasa WBO wagi cruiser, były międzynarodowy mistrz Polski oraz były mistrz WBO InterContinental. Stoczył 36 walk przegrywając tylko 4. Debiut miał miejsce 3 października 2008 roku. Pokonał w nim na punkty Mariusza Radziszewskiego. W kolejnych pojedynkach wygrywał m.in z Taylorem Mabiką, Richardem Hallem czy Maximem Vlasovem.

Pas międzynarodowego mistrza Polski zdobył w sierpniu 2011 roku roku pokonując przez techniczny nokaut w 9 rundzie pokonał Romana Kracika. W sierpniu 2012 roku przez techniczny nokaut w 6 rundzie pokonał Felipe Romero broniąc międzynarodowe pasa mistrza Polski oraz zdobywając tytuł mistrza WBO InterContinental. Tytuł mistrza WBO InterContinental bronił trzykrotnie. Podczas obrony wygrywał z Mattym Askinem, Valorem Vekiloglu czy Thierry Karlem.

Pas mistrza WBO zdobył w 2015 pokonując Marco Hucka. Tytuł obronił raz, gdy pokonał Stevea Cunninghama, a w następnym starciu stracił pas w zestawieniu z Aleksandrem Usykiem. Tytuł próbował odzyskać dwukrotnie. W obu przypadkach mu się nie udało, ponieważ przegrał z Mairisem Briedisem oraz Lewrence Okoliem.

Głowacki o Szpilka – Pudzian!

W rozmowie z ringpolska.pl Krzysztof Głowacki wypowiedział się na temat walki Artura Szpilki z Mariuszem Pudzianowskim.

Ciężka walka dla Artura będzie naprawdę ciężka. To jest tak, że Pudzian bił się 14 lat w MMA, także jest doświadczonym zawodnikiem. Przede wszystkim ma okopane nogi, silny jest i ma parter. Nie chciałby, żeby Artura sprowadził do parteru, bo miałby ciężko samą siła go zmiażdżyć. Bardzo ciężka przeprawa, ale w stójce Artur może być dużo lepszy i szybszy.

Cała rozmowa z Krzysztofem Głowackim poniżej:

Zobacz także:

Patryk Kaczmarczyk ostro o postawie Denisa Załęckiego: Totalnie bez charakteru! Widzieliście?

Patryk Kaczmarczyk (9-2) na twitterze wypowiedział się o postawie Denisa Załęckiego. ”Bad Boy” w sobotę podczas High League 6 w Katowicach doznał trzeciej przegranej z rzędu. Trzeba przyznać, że nie wyglądało to dobrze… Kto teraz? Rewanż z Alanem ”Alanikiem” Kwiecińskim czy wyczekiwana walka przez fanów freak fightów z Kasjuszem ”Don Kasjo” Życińskim?

Maciej Turski dobitnie po walce Załęckiego: Kibice mogą czuć się oszukani! Co wy na to?

Maciej Turski na twitterze postanowił skomentować kontrowersje, które pojawiły się po sobotniej walce Denisa Załęckiego. ”Bad Boy” doznał trzeciej przegranej z rzędu i trzeba przyznać, że walka w Katowicach nie wyglądała dobrze. Załęcki już w pierwszej odsłonie został zdyskwalifikowany. W starciu na zasadach boksu (małe rękawice) – widzieliśmy kolano i kopnięcie co jest oczywiście zabronione.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis