MMA PLUFCKoronawirus przed UFC 251: trener zarażony, ale jego zawodnik pojedzie na Wyspę Walk

Koronawirus przed UFC 251: trener zarażony, ale jego zawodnik pojedzie na Wyspę Walk

Koronawirus przed UFC 251. Trener jednego z zawodników, którzy wezmą dział w pierwszej gali na słynnej Wyspie Walk został pozytywnie przetestowany na obecność SARS-CoV-2. Jego podopieczny mimo to wystąpi na nadchodzącej imprezie.

Gala UFC 251 odbędzie się 11 lipca w Abu Dhabi. Będzie to pierwsza z czterech następujących po sobie gal, która odbędzie się w kompleksie UFC wybudowanym na wyspie Yas w Arabii Saudyjskiej. To właśnie jest ta słynna Wyspa Walk, którą UFC od dawna zapowiada.

Koronawirus przed UFC 251: trener zarażony, ale jego zawodnik pojedzie na Wyspę Walk

O którego zawodnika dokładnie chodzi?

Otóż bohaterem tej historii jest Brazylijczyk Rualian Paiva. Jego główny trener Ronildo Nobre został pozytywnie przetestowany na obecność koronawirusa. W związku z tym nie może on udać się do Abu Dhabi. Jego zawodnik natomiast na UFC 251 wystąpi.

Wszystko dlatego, że test Paivy wykazał negatywny wynik obecności koronawirusa w jego organizmie. Zawodnik zatem dostał zielone światło na podróż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i wystąpi na UFC 251, ale w innym składzie narożnika. Paiva zmierzy się tam z Zhulgasem Zhumagulovem. Walka ta będzie częścią karty wstępnej imprezy.

Zobacz także:

Kto wystąpi na UFC 251?

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa organizacja UFC ograniczała się jedynie do gal w Stanach Zjednoczonych. W końcu jednak przenosi się na drugi kraniec świata a dokładniej do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Czy Mańkowski i Gamrot zmierzą się w KSW?

Czy kiedykolwiek zobaczymy pojedynek Borys Mańkowski kontra Mateusz Gamrot w KSW? Były mistrz wagi półśredniej przedstawił swoją opinię na temat potencjalnej walki ze swoim klubowym przyjacielem.

Czy jest zapowiedź walki Gamrot vs. Parke 3?

Czas na ostatnią bitwę tej wojny. Mateusz Gamrot i Norman Parke już dwukrotnie spotkali się w klatce na KSW 39 oraz KSW 40 i oba starcia były popisem MMA z najwyższej półki, ale i obfitowały w kontrowersje. Pora na pojedynek, który ma zakończyć wspólną historię Polaka i mieszkańca Irlandii Północnej.