MMA PLBoksKontrowersje po walce bokserskiej we Włoszech! Nazistowskie tatuaże na ciele pięściarza! [WIDEO]

Kontrowersje po walce bokserskiej we Włoszech! Nazistowskie tatuaże na ciele pięściarza! [WIDEO]

Duże kontrowersje powstały po walce Michele Broili (13-2-2, 3 KO). Mowa o pojedynku o wakujący pas mistrza Włoch w kategorii junior lekkiej. Doszło do niego osiemnastego września w Trieście. Okazało się, że pięściarz ma na ciele nazistowskie tatuaże, a na hali pojawiły się saluty ze strony kibiców.

Galę można było zobaczyć na żywo na stronie internetowej największego włoskiego dziennika sportowego ”La Gazzetta dello Sport”. Broili stanął przed dużą szansą. 28-latek ostatecznie po 10-rundach przegrał jednogłośną decyzją sędziów z Hassanem Nourdine (13-5, 4 KO) – włoski pięściarz z marokańskimi korzeniami.

Kontrowersje we Włoszech!

Kibice szybko dostrzegli na ciele Michele Broili (13-2-2, 3 KO) nazistowskie tatuaże. Po walce powstały duże kontrowersje. Włoch na ciele posiada symbol SS czy chociażby krzyż celtycki. Broili mógł również liczyć na wsparcie kibiców. W pewnym momencie wykonali saluty rzymskie.

28-latek wcześniejsze pojedynki toczył na lokalnych galach we Włoszech. Całą sytuację skomentował jego przeciwnik.

Gdy wszedłem do ringu i zobaczyłem te tatuaże, byłem w szoku. Uznałem je za nieprzyzwoite, nie ma na to usprawiedliwienia. Włoska federacja powinna od początku zdawać sobie sprawę, że ten bokser ma takie sympatie. Nawoływanie do nienawiści jest karalne.

Niewykluczone, że Michele Broili zostanie usunięty z FPI (Włoskiej federacji bokserskiej). Do tego nawołują władze włoskiego sportu. Pięściarz nie zamierzał komentować zaistniałej sytuacji. Głos zabrał zaś jego trener Denis Conte.

Michele rozmawia tylko o sporcie i chce tylko uprawiać sport. Jest typem sportowca, który codziennie budzi się o czwartej rano, by trenować.

Zobacz także:

Czy Okniński stanie w narożniku Ferrariego na FAME MMA? Będę odradzał Amadiemu, żeby walczył! [WIDEO]

Pojawia się pewien problem! Amadeusz Roślik swój najbliższy pojedynek stoczy drugiego października w Gliwicach. Będzie to starcie z ”Filipkiem”. Trener Mirosław Okniński nie jest pewny czy będzie mógł pojawić się w narożniku popularnego ”Ferrariego”.

Kacper Koziorzębski walczył bez kontraktu w FEN! Teraz upomina się o pieniądze! Co wy na to?

Powstaje następne zamieszanie przy Fight Exclusive Night. Kacper Koziorzębski (7-4) postanowił upomnieć się o swoją wypłatę za walkę w wspomnianej organizacji. Na twitterze powstała burza. Jest też pierwszy komentarz prezesa – Pawła Jóźwiaka.