MMA PLUFCKoniec trash talku wewnątrz American Top Team, klub po akcji Jędrzejczyk-Covington wprowadza zakazy!

Koniec trash talku wewnątrz American Top Team, klub po akcji Jędrzejczyk-Covington wprowadza zakazy!

Jeden z najlepszych klubów sportów walki na świecie American Top Team wprowadza nową zasadę do swojego funkcjonowania. Będzie ona polegała na zakazie trash talkingu pomiędzy zawodnikami, którzy na co dzień trenują w klubie z Florydy.

Wszystko spowodowane jest konfliktem medialnym, który w ostatnich dniach żywił media. Chodzi o sprzeczki na linii Joanna Jędrzejczyk-Colby Covington i niewybredne komentarze Amerykanina na temat byłej mistrzyni UFC. Oczywiście i vice versa:

O wprowadzeniu nowej zasady w American Top Team opinię publiczną poinformował jeden z właścicieli klub Dan Lambert:

“To stało się zbyt osobiste i uważam, że jest złe. Popełniłem błąd, który powinienem naprawić w zarodku, zanim doszło do tego, że ma on wpływ na trenerów, kolegów z sali, atmosferę w klubie. Dlatego teraz wchodzimy z nową polityką.

Dopóki nie masz podpisanej umowy na konkretną walkę, to wprowadzamy zakaz wypowiadania się na temat kolegów i koleżanek w klubie. Jeśli masz podpisany kontrakt, to wtedy pewna promocja jest niezbędna i będzie akceptowana.

Nie ma innych możliwości – wprowadzamy absolutny zakaz pod tym względem. Jeśli go złamiesz, to musisz poszukać sobie nowego klubu. Ludzie przychodzą i odchodzą. Nikt nie jest jednak większy od klubu. My będziemy działać i za 30 lat, a ludzie, którzy teraz tutaj trenują już dawno będą poza sportem. Musimy wprowadzić tę zasadę teraz, żeby dbać o ludzi z naszego klubu.”