Koniec ery „Amerykańskiego Gangstera” – Chael Sonnen ogłosił sportową emeryturę

„Amerykański Gangster” Chael Sonnen (30-17-1) na minionej gali Bellator 222 w Nowym Jorku pojawił się ostatni raz w klatce w swojej sportowej karierze. Kontrowersyjny zawodnik powiedział „stop” po porażce z rąk Lyoto Machidy (26-8), z którym przegrał przez nokaut w drugiej rundzie. 

Sonnen tym samym kończy karierę po przegranych z absolutnymi legendami tego sportu, bowiem ostatnio uległ Fedorowi Emelianenko w ramach półfinału Grand Prix wagi ciężkiej Bellatora.

W taki sposób Sonnen żegnał się z kibicami:

Chael Sonnen przez lata był jedną z najbarwniejszych postaci w światowym MMA. Jego konflikt z Andersonem Silvą elektryzował swego czasu cały świat sportów walki. Sonnen w swojej karierze walczył o pasy mistrzowskie UFC – w kategorii średniej, gdzie ulegał Andersonowi Silvie oraz w kategorii półciężkiej, gdzie lepszy okazał się Jon Jones.

Przez całą swoją karierę był w czołówce dywizji, w której występował oraz przykuwał uwagę fanów ze względu na swój oryginalny sposób bycia. Nieprzypadkowo bowiem Sonnena nazywa się „królem trashtalkingu”: