MMA PLKSWKoniec epoki w KSW! Borek odchodzi

Koniec epoki w KSW! Borek odchodzi

Foto: twitter.com/Mateusz Borek

Wyjaśniła się przyszłość Mateusza Borka na galach KSW. Jeden z najpopularniejszych dziennikarzy sportowych w Polsce poinformował na swoim Twitterze, że jego przygoda z organizacją dobiegła końca.

Występ Borka na galach KSW jako dziennikarza w klatce oraz przeprowadzającego wywiady w regulaminowych przerwach stał się wręcz nieodłącznym elementem gal organizowanych przez KSW. Obecny współudziałowiec Kanału Sportowego bardzo dobrze wywiązywał się ze swojej roli, w czym pomagała na pewno znajomość z zawodnikami. W pewnym momencie kibice przestali się zastanawiać, czy na kolejnej gali pojawi się komentator, gdyż brali to za pewnik.

Sytuacja skomplikowała się, gdy Borek zaczął mieć problemy ze swoim pracodawcą – Polsatem. Cała sprawa dotyczyła faktu, iż telewizja nieprzychylnie patrzyła na działalność internetową swoich podopiecznych. Z tego powodu ze stacji odszedł Tomasz Smokowski, natomiast zmianę umowy wywalczył sobie Roman Kołtoń.

Sytuacja z dziennikarzem z Dębicy nie była klarowna. Niespełna 47-latek sam określał, iż wciąż pozostawał pod kontraktem z Polsatem, lecz jego osoba przestała być wykorzystywana. Po wielu miesiącach impasu ostatecznie telewizja pożegnała się z dziennikarzem, który w pełni skupił się na tworzeniu Kanału Sportowego.

Tym samym pojawił się kłopot, gdyż KSW bardzo mocno związane jest z Polsatem. W przypadku dalszego pojawiania się Borka na galach mogłoby dojść do konfliktu interesów, jaki nie byłby korzystny dla żadnej ze stron. Sytuacja wyjaśniła się w środę.

Mianowicie na swoim Twitterze Borek ogłosił zakończenie współpracy z federacją. Licznik wspólnych działań zatrzymał się na 16 latach i 50 przeprowadzonych galach. Patrząc na publikację komentatora, obie strony rozstają się w dobrych stosunkach, a dziennikarz zamierza pojawiać się na eventach prywatnie.

Treśc Tweeta:

Zobacz także:

Błachowicz coraz bliżej walki o pas?

UFC dało kolejną przesłankę mówiącą o tym, że Błachowicz stanie do walki o pas. Mianowicie konfrontację między sobą otrzymało dwóch czołowych zawodników wagi półciężkiej.

Kiedy ważenie przed KSW 53?

Ważenie przed KSW 53. Federacja KSW oraz Galeria Północna pragną zaprosić fanów oraz przedstawicieli mediów na oficjalne ważenie oraz face to face przed galą KSW 53: Reborn, które odbędzie się w piątek, 10 lipca w Galerii Północnej, przy ulicy Światowida 17 w Warszawie. 

Jorge Masvidal jest po prostu sobą! Lubicie postać Amerykanina?

Jorge Masvidal już w sobotę stanie przed szansą zdobycia pasa w kategorii półśredniej.