MMA PLNajnowszeBez kategoriiKonferencja prasowa przed KSW X!

Konferencja prasowa przed KSW X!

kswx.jpg

Gamrot - Dos Anjos

W dniu dzisiejszym  w warszawskiej restauracji “Champions” o godz. 12:00 obyła się konferencja prasowa przed piątkową galą “Konfrontacji Sztuk Walki”. Spotkanie z mediami poprowadził Waldemar “Wall-E” Kasta.  Na konferencji obecni byli obaj właściciele federacji KSW: Martin Lewandowski i Maciej Kawulski,  sędzia główny gali Tomasz Bronder oraz dwóch zawodników biorących udział w KSW X. Pierwszym z nich był rywal Macieja Górskiego, zawodnik ze Słowenii, Bojan Kosednar. Drugim fighterem, który przybył na konferencję był zawodnik KSW Team – Antoni Chmielewski. Dzięki i za to ale liczyliśmy, że konferencję zaszczyci większa liczba zawodników.

Nie zawiedli dziennikarze czołowych portali internetowych: MMABlog, FORUMRING, MMAction, SdW oraz PERFEKT-TV, którzy stawili się na spotkaniu w restauracji “Champions”. Obecny był również Pan Andrzej Janisz, dziennikarz Eurosport oraz Łukasz „JURAS” Jurkowski. Jak wiemy obaj Panowie będą w piątek komentować na „żywo” Gale KSW X dla TV Polsat. .
Jako pierwszy głos zabrał Martin Lewandowski, który oznajmił, że Federacja KSW dorosła do tego by w dokonać zasadniczych zmian w przyszłych imprezach organizowanych przez tą organizację.
Po pierwsze, nie będą organizowane więcej 8 osobowe turnieje. W przyszłości turniej zostanie podzielony na dwa 4 osobowe turnieje. Ćwierćfinały odbędą się na jednej gali a półfinały i finał na następnej gali. Federacja wprowadza też trzy wagi turniejowe: 82kg; -95kg oraz +100kg.

Zasadnie zmiany dotyczą też sposobu oceny pojedynków. Zmiany w sposobie sędziowania omówił sędzia główny KSW: Tomek Bronder. Tomek wyjaśnił czemu wprowadzane są te zmiany a mianowicie po to by być bardziej obiektywnym i sprawiedliwym w ocenie. Wzorem organizacji z USA zostanie wprowadzony system punktowy, każdej z rund co da sumę i wyłoni zwycięzcę pojedynku. Jak będzie punktowana runda: 10:10 remis, 10:9 – nie znaczna przewaga, 10:8 – znaczna przewaga oraz 10:7 zdecydowana przewaga.
Oczywiście, jak powiedział Tomek w dalszym ciągu sędziowie będą musieli brać też pod uwagę w ocenie: wrażenie, efektywność, agresywność czy sposób prowadzenia walki przez zawodników.
Zostaną wprowadzone też karty sędziowskie.

Po omówieniu tych tematów organizatorzy podali zestawienie par turniejowych:

1)   Aleksander Radosavljevic  vs. Łukasz Woś
2)   Dave Dalglesh  vs. Antony Rea
3)   Michał Fijałka vs. Matias Baric
4)   Petr Andrus vs. Mateo Minonzio

Jak to bywa na konferencjach, przyszedł też czas na prezentację uczestników , czyli zawodników gali. Obaj obecni zawodnicy: Antek Chmielewski i Kosednar zostali publicznie przedstawieni i obaj wypowiedzieli się na temat swoich najbliższych walk.

Antoni Chmielewski: zamiana z Rodneya Faverusa na równie mocnego Diona Staringa to żaden problem, jest dobrze przygotowany, będę walczył bez kompleksów, dam z siebie wszystko by pokonać świetnego Holendra. Nie zapominajcie, że tylko ja jestem posiadaczem dwóch pasów mistrzowskich KSW.

Bojan Kosednar: nie ma mocnych, ja muszę wygrać tą walkę, chce wrócić do Japonii do Sengoku i nie mogę pozwolić sobie na przegraną.

Mieliśmy przyjemność rozmowy również z „Jurasem”. Łukasz tryskał energią, był wyluzowany i jak zwykle sympatyczny i dowcipny. W rozmowie z nim wyczuwałem, że chyba jest na „głodzie” walki. Zapytałem go o ewentualny rewanż z Łukaszem Jaroszem za listopadowy pojedynek. Łukasz dyplomatycznie stwierdził, że K-1 to jedynie epizod i po Nowym Roku, jeśli dostanie konkretną propozycję, która spełni jego oczekiwania finansowe to będzie walczył ale już tylko w MMA. Na pewno nie było zauważalne po zachowaniu Łukasza jakiegoś obciążenia po nie udanych startach.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis