MMA PLBoksKoncertowy występ Oleksandra Usyka! Ukrainiec gotowy na walkę o pas?

Koncertowy występ Oleksandra Usyka! Ukrainiec gotowy na walkę o pas?

Jesteśmy po wyczekiwanej walce w kategorii ciężkiej! Oleksandr Usyk (18-0, 13 KO) koncertowo zaprezentował się na tle Derecka Chisory (32-10, 23 KO), który do samego końca próbował zaskoczyć. Dla Ukraińca było to bardzo ważne doświadczenie. 12 rund z mocno bijącym zawodnikiem z czołówki. Sędziowie zgodnie jednogłośnie wskazali zwycięstwo Usyka.

Dla Oleksandra Usyka (18-0, 13 KO) była to druga walka w kategorii ciężkiej. Ukrainiec wszystkim jest znany jako mistrz olimpijski i niekwestionowany champion w wadze cruiser. Wojownik pochodzący z Symferopola wrócił na ring po ponad rocznej przerwie. Usyk wcześniej, bo na początku października 2019 roku w Chicago zastopował Chazza Witherspoona.

Świetny występ Usyka!

Początek należał do Derecka Chisory, który cały czas próbował zaskoczyć obszernymi sierpami i często dochodziły one do celu. Wydawało się, że Ukrainiec jest zdezorientowany zrywami oponenta. Mały ring, mało miejsca, a to wykorzystywał Brytyjczyk. Dereck również często trafiał ciosami na doły.

Tempo było naprawdę mocne. Tym samym u Derecka momentami pojawiło się spore/widoczne zmęczenie. Usyk dość szybko się obudził! Ukrainiec świetnie pracował na nogach, wyprzedzał akcje rywala. Ciosy z kontry były kluczowe. W końcówce siódmej rundy Oleksandr trafił mocnym uderzeniem i wydawało się, że jest blisko, aby posłać rywala na deski. Chisora wrócił do siebie, aby jeszcze w 11 i 12 rundzie szukać mocnego uderzenia. Oleksandr nie dał się na to nabrać i dalej kontrował, lub po prostu klinczował.

Dereck Chisora (32-10) miał świadomość, że dostaje następną dużą szansę. Potencjalne zwycięstwo mogło go mocno przybliżyć do mistrzowskiej walki. Brytyjczyk przystępując do tego starcia mógł pochwalić się passą trzech wygranych z rzędu. Chisora przed czasem pokonywał rodaka Davida Price’a oraz naszego reprezentanta Artura Szpilkę.

Zobacz także:

Karolina Kowalkiewicz zdradziła ile chciałaby stoczyć jeszcze walk w UFC! Czekacie?

Polka zamierza jeszcze stoczyć parę walk w największej organizacji na świecie. Karolina w programie Oktagon Live zdradziła ile chciałby stoczyć walk

Khabib grozi prezydentowi Francji! Zaskoczeni?

Mocny wpis Khabiba Nurmagomedova. Wielka gwiazda UFC grozi prezydentowi Francji