MMA PLKowalkiewiczKomisja Sportowa stanu Nowy Jork skomentowała zamieszanie podczas walki Karoliny Kowalkiewicz na UFC 281

Komisja Sportowa stanu Nowy Jork skomentowała zamieszanie podczas walki Karoliny Kowalkiewicz na UFC 281

Komisja Sportowa stanu Nowy Jork zabrała głos i skomentowała zamieszanie, jakie kibice mieszanych sztuk walki na całym świecie oglądali podczas walki Karoliny Kowalkiewicz z Silvaną Gomez Juarez na minionej gali UFC 281 w Nowym Jorku.

zamieszanie podczas walki Karoliny Kowalkiewicz

Przypominamy, że walka wspomnianych pań zakończyła się decyzją sędziów, ale na ogłoszenie zwyciężczyni przyszło nam czekać bardzo długo bowiem… punkty z kart sędziowskich sumowano nawet w oktagonie i to na oczach kibiców i zamieszczonych nad oktagonem kamer:

Ostatecznie starcie to jednogłośną decyzją sędziów w stosunku 29:28 wygrała Polka i mogła zacząć cieszyć się z rozpoczęcia serii zwycięstw.

Wygrana Polki stała się faktem, ale niesmak związany z sumowaniem punktów pozostał. Teraz natomiast mamy odpowiedź Komisji Sportowej stanu Nowy Jork, która ostatecznie wyjaśniła sytuację:

“Oficjalny wynik walki ogłoszony w klatce po zakończeniu walki Karoliny Kowalkiewicz z Silvaną Gomez Juraez na gali UFC 281 był prawidłowy. Karolina Kowalkiewicz wygrała jednogłośną decyzją sędziów. Korekta na kartach sędziowskich dokonana tuż przed odczytaniem werdyktu przez Bruce’a Buffera była spowodowana błędem naniesionym na kartach. Personek NYSAC szybko doszukał się błędu i podjął działania, by go naprawić, zanim ostatecznie ogłoszono werdykt walki.”

Zobacz także:

PRIME 4: Awantura podczas programu! Sportowy Świr: Ze Śląska jestem! [WIDEO] Widzieliście?

Wczoraj odbył się program ”Zadyma” przed galą PRIME SHOW MMA 4, gdzie nie brakowało tak zwanych dymów. Czwarta edycja freakowej gali odbędzie się dwudziestego szóstego listopada w Szczecinie. Rafał Gawron ponownie starł się z Piotrem Kałuskim – doszło do rękoczynów.

Kłopoty Fight Exclusive Night przed galą w Szczecinie. Z FEN 43 wypada Kuberski, wypada Janusz… Co teraz?

Niestety, kłopoty Fight Exclusive Night przed najbliższą galą w Szczecinie. Z rozpiski wydarzenia wypadają dwa bardzo ważne nazwiska – Piotr Kuberski i Wojciech Janusz, którzy mieli wystąpić na gali FEN 43.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis