Znany i ceniony komentator organizacji UFC, Joe Rogan w jednym ze swoich ostatnich podcastów „Joe Rogan Experience” wskazał – jego zdaniem – najlepszego zawodnika w historii mieszanych sztuk walki.

Zdaniem Amerykanina, miano najlepszego w historii powinno należeć do wieloletniego dominatora kategorii średniej – Andersona Silvy (33-8, 1 N/C):

„Anderson Silva jest przemiłym facetem i powtórzę to znowu – jest najlepszym zawodnikiem w historii sportu. Jeśli jesteś fanem MMA, to w mojej opinii, ten gość w czasach, kiedy był w najlepszej formie przez kilka lat stanowił wzór nie do pokonania.”

Mimo jednoznacznego wskazania swojego faworyta, Rogan jest otwarty do debaty na wspomniany wyżej temat, jeśli rywalem „Spidera” będzie legendarny Fedor Emelianenko:

„Oczywiście są mocne argumenty na rywalizację „Spidera” z Fedorem Emelianenką, który walczył w Pride. Myślę, że Fedor jest realnym zagrożeniem wg wielu. Ale zdecydowanie widzę argument na korzyść Andersona Silvy. Obaj walczyli w różnych organizacjach, rywalizowali z różnymi zawodnikami. Ale uważam, że skala talentu zawodnika jest lepiej postrzegana, gdy walczy w UFC.”

Pitbull Sports