MMA PLCiekawostkiKolejny zawodnik MMA siłował się z niedźwiedziem. Ponownie Rosjanin [WIDEO]

Kolejny zawodnik MMA siłował się z niedźwiedziem. Ponownie Rosjanin [WIDEO]

Foto: Twitter/RT Sports

Młodzieńcza walka Khabiba Nurmagomedova (28-0) z niedźwiedziem jest jedną z legendarnych historii dotyczących obecnego mistrza wagi lekkiej. Okazuje się jednak, że nie tylko Dagestańczyk miał okazję podjąć taką rywalizację.

Czyn “Dagestańskiego Orła” niejako powtórzył Maxim Novoselov (9-2). Rosjanin to bardzo doświadczony zawodnik, który pierwszą walkę w karierze stoczył w 2004 roku. “Mad Max” ma w swoim życiorysie zapisaną bardzo ciemną kartę, gdyż dwukrotnie został on skazany na więzienie. Jeden wyrok padł za zabójstwo.

Fighter z Czelabińska wrócił do kariery MMA w 2016 roku, od tego momentu notując świetną serię. Mianowicie Novoselov wygrał siedem walk z rzędu. Po raz ostatni pojawił się on w klatce w czerwcu tego roku, kiedy to znokautował Aleksandara Aleksicia (0-3).

Jakiś czas temu w internecie pojawiło się nagranie, jak 46-latek siłuje się z dorosłym niedźwiedziem. Sytuacja ma miejsce w zagrodzie i pod kontrolą osób odpowiedzialnych za zwierzę. Ponadto “starcie” nie jest szczególnie drastyczne. Mimo tego niektórzy dopatrują się w tym przemocy skierowanej w stronę niedźwiedzia.