MMA PLArchiwumKSWKolejny były mistrz KSW zawalczy o pas UFC! Dricus Du Plessis doczeka się swojej szansy!

Kolejny były mistrz KSW zawalczy o pas UFC! Dricus Du Plessis doczeka się swojej szansy!

To jest świetna informacja! Dobrze znany w naszym kraju Dricus Du Plessis (20-2) stanie przed szansą mistrzowską w kategorii średniej. Jest to kolejny były mistrz KSW, który zawalczy o pas największej organizacji na świecie. Będzie to miało miejsce już dwudziestego stycznia na gali UFC 297 w Kanadzie, a dokładnie w Toronto.

Dricus

“Stillknocks” ma za sobą sześć zwycięstw w największej organizacji na świecie. Dodatkowo Dricus kończy swoje walki przed czasem i zapewnia dużo emocji – co jest oczywiście mocno brane pod uwagę. Były mistrz KSW w tym roku stoczył dwie walki. Reprezentant RPA przed czasem odprawił Dereka Brunsona i byłego mistrza Roberta Whittakera.

Dricus sprawił wielką niespodziankę w ostatniej walce. Du Plessis w drugiej rundzie znokautował faworyzowanego Roberta Whittakera.

To już pewne!

Dricus Du Plessis (20-2) nie będzie czekał i toczył dodatkowej walki. Były mistrz KSW już dwudziestego stycznia na gali UFC 297 zawalczy o pas wagi średniej. Jego przeciwnikiem będzie oczywiście Sean Strickland (28-5).

Amerykanin w ostatniej walce sprawił chyba największą sensację w 2023 roku. Sean był skreślany przez kibiców i ekspertów przed galą UFC 293, gdzie dość niespodziewanie zawalczył o pas z Israelem Adesanyią. Dodatkowo Strickland miał moment, w którym mocno podłączył Nigeryjczyka i szukał skończenia. Ostatecznie Strickland wygrał po 5 rundach jednogłośną decyzją sędziów.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis