Kolejna walka Adama Kownackiego eliminatorem do pasa WBA!

Foto: PBC
Foto: PBC

Najbliższa walka Adama Kownackiego (20-0, 15 KO)  została oficjalnie potwierdzona. Zgodnie z ostatnimi informacjami rywalem najlepszego polskiego ciężkiego będzie Robert Helenius (29-3, 18 KO). Teraz wiemy jednak, iż starcie to będzie eliminatorem do pasa WBA!

Kilka dni o dopiętym pojedynku pisał dobrze poinformowany w świecie boksu dziennikarz Mike Coppinger.

Informacja ta została oficjalnie potwierdzona przez PBC. Poznaliśmy również inne szczegóły gali, która 7 marca odbędzie się w Barclays Center na Brooklynie.

W co-ain evencie gali wystąpi niepokonany Efe Ajagba (12-0, 10 KO). 25-letni Nigeryjczyk jest uznawany za jeden z większych talentów wagi ciężkiej na świecie. Ajagba stoczy 10-rundowy pojedynek, lecz nie poznaliśmy jeszcze nazwiska jego rywala.

W Barclays Center zobaczymy jeszcze co najmniej jednego niepokonanego ciężkiego. Kubańczyk Frank Sanchez (14-0, 11 KO) podejmie bowiem Ameykanina Joeya Dawejko (20-7, 11 KO).

Oczywiście walka wieczoru Kownackiego z Heleniusem odbędzie się na dystansie 12 rund. Zwycięzca pojedynku uzyska miano oficjalnego pretendenta federacji WBA. Aktualnym mistrzem tej federacji jest Anthony Joshua (23-1, 21 KO). Brytyjczyk odzyskał tytuł w grudniu wraz z pasami WBO, IBF i IBO, kiedy w rewanżowym starciu pokonał Andy’ego Ruiza (33-2, 22 KO).